Facebook Google+ Twitter

Siedmiu wspaniałych na siódmym Debeściaku

Jutro rozpoczyna się Dąbrowska Ściema Kabaretowa, czyli DebeŚciaK. Będzie trwała trzy dni (4-6 kwietnia). Do Dąbrowy Górniczej przyjedzie kabaretowa pierwsza liga. Będzie się działo.

Piątek, 4 kwietnia

Logo 7. Debeściaka / Fot. Materiały prasoweNa pierwszy dzień organizatorzy zaplanowali trzy punkty programu. O godz. 16.01 (w Hali "Centrum") rozpocznie się potyczka sportowa "Dziki turniej piłki nożnej debeściakowych drużyn 4 stron świata". Wystąpią cztery drużyny: Zachód (Neo-Nówka), Północ (Hrabi), Wschód (Ani Mru-Mru, Dno) i Południe (Łowcy.B). Neo-Nówka na swojej stronie internetowej poinformowała, że kupiła już buty do halówki, butle z tlenem i wciąż ustala taktykę. Reszta kabaretów zapewne nie pozostaje w tyle.

Na godz. 20.08 (wszystkie występy kabaretowe odbywają się w Pałacu Kultury Zagłębie) przygotowano koncert kabaretowy "Jak zdobywano dziwny zawód". Wystąpią Ani Mru-Mru, Ciach, Dno, Łowcy.B, Hrabi i Neo-Nówka. Koncert prowadzony będzie przez niezastąpiony duet Joanna Kołaczkowska-Dariusz Kamys (Hrabi).

O godz. 22.22 rozpoczną się "Spadkobiercy" w reżyserii Kamysa. Serial, co tydzień emitowany w Polsacie, jest opowieścią o rodzinie Owensów mieszkającej na co dzień w Los Angeles. Siłą "Spadkobierców" jest pełna improwizacja aktorów w nim występujących. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana kabaretu.

Sobota, 5 kwietnia

W ten dzień (godz. 16.03) będzie miało miejsce pierwsze wielkie kabaretowe wydarzenie roku 2008. O tytuły Debeściaka, Beściaka i Ściaka walczyć będzie siedem kabaretów ("Siedmiu Wspaniałych"): Ani Mru-Mru, Ciach, Grupa MoCarta, Hrabi, Łowcy.B, Neo-Nówka (Debeściak 2006, 2007) i Ireneusz Krosny. Jest to jedna z nielicznych szans w roku, aby zobaczyć siedem programów kabaretów z pierwszej ligi w jeden dzień. Koncert prowadzić będą Adam "Szeryf" Mrozowicz i Tomasz "Wódz" Sobieraj z kabaretu Dno.

Niedziela, 6 kwietnia

O godz. 17.05 rozpocznie się "Koncert Laureatów". Niecałe trzy godziny później wystąpi "Złota Gwiazda Wieczoru", czyli Artur Andrus z zespołem (redaktor radiowej Trójki prowadzić również będzie "Koncert Laureatów").

Więcej informacji na stronach: Debeściak i Pałac Kultury Zagłębie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.