Facebook Google+ Twitter

Siedmiu wspaniałych w finale EUROPIADY

11 maja 2011 r. w Liceum Ogólnokształcącym Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu odbył się II etap regionalnego konkursu wiedzy o Unii Europejskiej – EUROPIADA, w którym swoją wiedzę udowadniali uczniowie lubelskich szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniowie lubelskich szkół gimnazjalnych podczas II etapu EUROPIADY / Fot. Barbara KolbusPięćdziesięciu uczniów ze szkół z terenu całej Lubelszczyzny o godzinie 11 chwyciło za długopisy. Przed sobą mieli karty z pytaniami, a w głowie świadomość, że tylko siedmiu z nich zakwalifikuje się do trzeciego, ostatniego etapu EUROPIADY.

W stosunku do I etapu pytania miały podwyższoną trudność - były to pytania wielokrotnego wyboru. Jedynie zaznaczenie wszystkich poprawnych odpowiedzi pozwalało zdobyć upragniony punkt.

Po sprawdzeniu prac oraz porównaniu wyników uczestników, komisja egzaminacyjna Uczniowie lubelskich szkół gimnazjalnych podczas II etapu EUROPIADY / Fot. Barbara Kolbuszakwalifikowała do III etapu (30 maja 2011, Zamość): Łukasza Michałowskiego - II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie, Pawła Stąsiek - I LO im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, Adriannę Otłowską - I LO im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, Łukasza Rydzaka - Zespół Szkół Nr 5 im Jana Pawła II w Lublinie, Anitę Socha - Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie, Mateusza Cholewę - Zespół Szkół Nr 5 im Jana Pawła II w Lublinie, Martę Olech - I LO im. Jana Zamoyskiego w Zamościu.

Uczniowie lubelskich szkół gimnazjalnych podczas II etapu EUROPIADY / Fot. Barbara KolbusFinalistom gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatniej próbie!

Konkurs organizowany jest pod patronatem honorowym Kuratora Oświaty w Lublinie przez Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Lenę Kolarską Bobińską, Stowarzyszenie Projekt-Europa oraz Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.