Facebook Google+ Twitter

Siedziba SLD przy Rozbrat sprzedana firmie z obcym kapitałem

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-12-27 10:32

Matecznik polskiej SLD, siedziba przy Rozbracie, została sprzedana, za niebagatelną sumę 44 mln zł. Kupcem jest polska firma z amerykańskim kapitałem (jej nazwy nie ujawniono).

Matecznik polskiej SLD, siedziba przy Rozbracie, została sprzedana, za niebagatelną sumę 44 mln zł. Kupcem jest polska firma z amerykańskim kapitałem (jej nazwy nie ujawniono). I tym sposobem Grzegorz Napieralski upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze odciął się od historycznej symboliki Rozbratu, która mu ciążyła, a po drugie, znalazł oszczędności na nadchodzące wybory parlamentarne.

Szczególnie, że w związku z wejściem w życie ustawy zmniejszającej subwencje dla partii, SLD dostanie 7 mln mniej z budżetu państwa. Do tej pory utrzymanie historycznej siedziby kosztowało Sojusz z każdym rokiem coraz więcej, gdyż budynki z lat 60. wymagały gruntownego remontu i tylko generowały koszty.

A politykom lewicy nie zależy już na posiadaniu własnego zacisza o dużej przestrzeni, w którym mogliby tak jak kiedyś tworzyć nieformalne stowarzyszenia i uczestniczyć w suto zakrapianych imprezach. Teraz przyszedł czas na nowoczesny budynek, a dokładniej, jak planuje przewodniczący Sojuszu, na jedno piętro w wieżowcu. I zapewne na początku nowego roku kierownictwo Sojuszu ogłosi miejsce, jakie wybrało na nową siedzibę. Na razie owiane jest jednak ono tajemnicą.

Joanna Miziołek

Czytaj więcej:
polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Doktor Butz
  • Doktor Butz
  • 27.12.2010 18:44

A gdzie był wtedy komornik? Jeszcze świętował?

Komentarz został ukrytyrozwiń

przepraszam, w nowej siedzibie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czy premierzy Miller i Oleksy dostaną gabinety w nowych siedzibach. Na Rozbrat, ich "królestwa" znajdowały się na pierwszym piętrze, niedaleko przewodniczącego i ścisłego kierownictwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żal, żal, serce płacze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.