Facebook Google+ Twitter

Siemens zwolni 17 tys. pracowników?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-28 14:17

Niemiecki koncern Siemens zamierza w najbliższych latach zwolnić ponad 17 tysięcy pracowników. Taką informację podały niemieckie media powołując się na źródła zbliżone do zarządu firmy.

Według tych doniesień, w samych Niemczech Siemens zlikwiduje sześć i pół tysiąca miejsc pracy. Zwolnienia dotkną przede wszystkim pracowników działów handlowych i administracyjnych. Z pracy będzie musiało odejść 12 i pół tysiąca menedżerów zatrudnionych we wszystkich filiach koncernu.

W zakładach Siemensa na całym świecie zatrudnionych jest obecnie 430 tysięcy pracowników. Niemiecki gigant wprowadza program oszczędnościowy już od kilku lat. Od roku 2003 liczba zatrudnionych w Niemczech spadła o 40 tysięcy osób i obecnie wynosi 130 tysięcy pracowników.

Zarząd koncernu na początku roku zapowiadał kolejne zwolnienia, choć nie na taką skalę, jak przedstawia to dzisiejsza prasa. Dyrekcja i związki zawodowe metalowców nie skomentowały jak dotąd najnowszych doniesień.

Do roku 2010 Siemens zamierza zaoszczędzić miliard 200 tysięcy euro. Prezes zarządu przedsiębiorstwa Peter Löscher napisał w liście do pracowników, że konieczność wdrożenia programu oszczędnościowego wynika ze wzrastającego ryzyka w gospodarce światowej i wzrostu cen surowców energetycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.