Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31747 miejsce

Siemianowice Śląskie: Stan osób, które zatruły się narkotykami jest stabilny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-07 17:28

Stan 19-latka i 20-latki, którzy trafili do szpitala w Siemianowicach Śląskich, po zatruciu narkotykami, jest stabilny. O tym, czy ich życiu nic nie grozi będzie można jednak powiedzieć dopiero jutro.

Dyrektor szpitala Bolesław Gębarski powiedział, że po spożyciu tak dużej dawki środków chemicznych, do momentu uzyskania całkowitej stabilności stanu zdrowia nie można mówić o tym, że nie ma zagrożenia dla życia. Poinformował jednak, że u pacjentów nie ma wahań ciśnienia, zaburzeń oddychania, ani innych objawów, które mogłyby spowodować śmierć.

Znane są też wyniki badania krwi nastolatków. Wynika z nich, że w organizmach pacjentów była amfetamina, ecstasy i przynajmniej w jednym przypadku alkohol. - Stężenie amfetaminy było bardzo duże - powiedział Gębarski.

W czasie nieobecności rodziców w jednym z siemianowickich mieszkań grupa młodzieży zorganizowała urodziny. Młodzi ludzie pili alkohol i zażywali narkotyki. Zabawa tragicznie skończyła się dla dwóch braci w wieku 15-tu i 17-lat, którzy zmarli wskutek zatrucia narkotykami.

Nie wiadomo, czy ktoś poza trzema braćmi i ich koleżanką uczestniczył w imprezie. - Do szpitala dotarły takie informacje, ale na razie nikt więcej nie zgłosił się do placówki - zaznaczył jej dyrektor.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.