Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29240 miejsce

Siemianowice Śląskie. Zmarła Ruta Kubac

Ruta Kubac, rodowita siemianowiczanka, znana swoim fanom jako dowcipna gawędziarka i artystka estradowa, zmarła w piątek wieczorem. Miała 81 lat.

Ruta Kubac / Fot. siemianowice.plArtystka była znana niemal wszystkim siemianowiczanom. Od lat występowała na tutejszych estradach, bawiąc ludzi swoimi monologami. Dodatkowo dzięki jej ulubionym kapeluszom stała się "siemianowicką Hanką Bielicką.

Niesamowite poczucie humoru i oryginalność, znalazły swoich odbiorców również poza granicami Siemianowic. Wizerunek pani Ruty urzekł hollywoodzkiego reżysera - Lecha Majewskiego, który zaprosił ją do udziału w swoich produkcjach filmowych. Pierwszy filmem była produkcja pt. "Angelus" (polska premiera w 2001 roku) oraz film zainspirowany malarstwem P. Bruegela "Młyn i Krzyż", którego premiera odbędzie się w tym roku.

14 stycznia wraz z synem miała być gościem inauguracyjnego spotkania z cyklu pt. "Znani siemianowiczanie", który w zeszłym roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Spotkanie z panią Rutą odbyło się, ale bez pani Ruty. Z powodu choroby nie mogła przyjść, dzień przed spotkaniem mówiła, że pragnie stawić się przed publicznością. To były jej ostatnie godziny.

Zmarła 15 stycznia około godziny 20.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawy tekst o ciekawym człowieku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.