Facebook Google+ Twitter

Siemianowicka policja ujęła dziecięcy gang

Siemianowiccy policjanci ujęli dziecięcy gang, który przygotował, a następnie zrealizował napad na miejscowy sklepik spożywczy. Łupem złodziei padły papierosy. Najstarszy - szef gangu - ma 14 lat.

Fot. ilustracyjna / Fot. PAPPolicjanci z oddziału prewencji w Siemianowicach Śląskich zatrzymali sprawców kradzieży kartonu papierosów o wartości 1600 zł ze sklepu spożywczego. Sprawcy najpierw świetnie opracowali plan działania, a następnie go zrealizowali w jednym z miejscowych sklepików. Najstarszy ze złodziei ma 14 lat, pozostałych dwóch nie ukończyło jeszcze 13 lat.

Do napadu doszło w miniony czwartek popołudniu. Do sklepu weszła trójka dzieci. Jedno z nich - 10-latek - zagadywał ekspedientkę. Kiedy ta poszła na zaplecze po towar, o który prosił chłopak, jego kolega rzucił na zaplecze krzesłem, by zagrodzić drogę wracającej ekspedientce. Wtedy zabrali karton papierosów i wybiegli. Papierosami podzielili się, a część zdążyli sprzedać, zanim dostali się w ręce stróżów prawa. Szefem całej akcji był 14 latek, który uciekł z ośrodka wychowawczego. Teraz tam wróci, a dodatkowo grozi mu zakład poprawczy. Pozostali, ze względu na wiek, nie podlegają jeszcze karalności nawet jako nieletni, jednak zajmie się nimi Sąd Rodzinny i Nieletnich.
Możliwe, że zostaną skierowani do ośrodka wychowawczego. Cała trójka znana była już wcześniej policji. W bardzo szybkim tempie dzieci sprzedały większość papierosów. Kupcy, których udało się ustalić będą odpowiadali za paserstwo. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Co z tych dzieci wyrośnie, gdzie są rodzice?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.01.2010 19:06

W najgorszym wypadku dostaną dozór kuratora :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.