Facebook Google+ Twitter

Siemiątkowski nie trafi do aresztu za więzienia CIA

W latach 2002 do 2005 przetrzymywano w Polsce ludzi uwięzionych przez CIA . Jak podaje PAP i Dziennik Gazeta Prawna, Zbigniewowi Siemiątkowskiemu postawiono zarzuty w sprawie "przekroczenia uprawnień oraz naruszenia prawa międzynarodowego poprzez bezprawne pozbawienie wolności i stosowanie kar cielesnych wobec jeńców wojennych”.

 / Fot. w24Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie toczy się w Polsce od 2008 roku. Początkowo w Warszawie, w lutym 2012 przeniesiono je do Krakowa.
Zgoda na stacjonowanie obcych sił w Polsce, tożsama z rezygnacją z suwerenności kraju, to jedna z największych zbrodni wobec ojczyzny.
Tolerowanie naruszeń prawa międzynarodowego w tym Praw Człowieka to również jedna z większych zbrodni.

Polskie prawo nie potrafi sobie poradzić z rozwikłaniem sprawy, mimo chęci pomocy choćby ze strony Rady Europy, mimo świadków, wyrażanych opinii przez osoby publiczne, w tym również w USA. Czy jedna z większych zbrodni wobec kraju, dawniej zagrożona karą pozbawienia wszelkich praw publicznych i karą Aleksander Kwaśniewski ; Lic: Domena publiczna / Fot. Tsca www.prezydent.plLeszek Miller Lic: Domena publiczna / Fot. Author= FxJ |Pśmierci nie zostanie nigdy rozwiązana? Czy prezydenci: Kwaśniewski, Kaczyński, Komorowski oraz premierzy: Miller, Belka, Marcinkiewicz, Kaczyński, Tusk ukrywający prawdę przed Polakami nie są winni? "Według polskich mediów w śledztwie mieli zostać przesłuchani byli członkowie najwyższych władz, w tym Kwaśniewski, b. premier Leszek Miller i b. szef WSI gen. Marek Dukaczewski."

Unii Europejskiej nie interesuje suwerenność Polski. Interesują ją naruszenia praw człowieka i bezprawna działalność CIA.
Znane są rejestry lotów samolotów CIA do Szyman, zespoły polskich agentów rządowych oddanych do wyłącznej dyspozycji CIA, nazwiska niektórych z przetrzymywanych osób. Jeden z poszkodowanych występuje z roszczeniem wobec Polski o uznanie statusu pokrzywdzonego.

Józef Pinior; Lic: Domena publiczna / Fot. HappaAndrzej Seremet - Lic: Domena publiczna / Fot. Kancelaria Prezydenta RPWedług Józefa Pioniora, prokurator generalny powinien ujawnić dokumenty w tej sprawie. Senator podkreśla, że w państwie demokratycznym zasada tajności nie jest ważniejsza od konstytucji. Tymczasem prokuratura generalna zachowuje się tak, jakby nie stała na straży rządów prawa w Polsce - uważa Józef Pinior. Nie ma zagrożenia mataczenia oraz ucieczki. Zbigniew Siemiątkowski nie trafi do aresztu.

Źródła: Bankier.pl, gazetaprawna.pl, Wiadomości24.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Jakie normalne państwo zdradza swoje sekrety związane z wywiadem ?.Najwięcej szkody w tym temacie dokonał Macierewicz i starczy.Bezpieczeństwo kraju a nie prawa terrorystów, to jest najważniejsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Śledztwo się przedłuża. Prokuratoria sobie nie radzi ( http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prokuratura-generalna-przedluzono-sledztwo-ws-wiez,1,5214478,wiadomosc.html ). Może od razu sprawę przekazać do Strasburga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To wyjaśnia: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arkadiuszu, nie wiem czy Pinior wie, co to jest racja stanu. Ale również nie wiem, czy wiedzą to pozostali. Wiem, ze sprawa jest mocno śmierdząca i domniemywam, że może się jednoznacznie okazać jak naprawdę elyty postrzegają Polskę. To nasza racja stanu byśmy mieli pewność w stosunku do nich.
Marto, istotna jest ropa ale istotniejsza jest władza nad duszyczkami. Nie może być tak, by ktoś żył w innym niż nasz świat. Bo przecież nasz świat jest najlepszy. A jak już wszyscy to zrozumieją, to wtedy cały świat jest nasz. Nie tylko ropa. Tylko kto to jest ten NASZ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Amerykańska racja stanu nakazuje pod mniej czy bardziej wiarygodnymi pretekstami wkraczać zbrojnie na terytoria innych państw. Dziwnym trafem z reguły są to kraje posiadające tereny roponośne.
Polska racja stanu karze wysyłać im z pomocą naszych żołnierzy, na których "sojusznicy" kręcą nosem:
http://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Wiadomosci/USA-chcesz-kleski-Wyslij-tam-Polakow

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie.
"Racja stanu" dla państwa jest takim stanem (czasami wytrychem) jak "obrona konieczna" dla jednostki.
W obronie koniecznej pacyfista zabija i nie oczekuje nazywania go mordercą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Józef Pinior nie jest sędzią a sprawa od czterech lat nie jest przed sądem lecz w prokuratorii. Najpierw warszawskiej a teraz w krakowskiej.
Czy to nie zbieg okoliczności, że mówi się o konieczności likwidacji lichej niezależnosci prokuratur w czasie gdy ta stawia zarzut nieszanowania suwerenności własnego kraju jednemu z czołowych polityków III RP? Wskazywanie przy tym przez L. Millera na rację stanu to już tylko dowcip. Czyżby tą racją było zaprzestanie dochodzenia, badania sprawy i karania sprawców?
Panie Arkadiuszu, bardzom ciekaw jak Pan postrzega racje stanu? Ten zwrot jest bardzo rzadko wyciągany i traktowany najczęściej jako straszak dla maluczkich. Jak długo jeszcze?
Czyż nie jest racją stanu dbałość o zdrowie społeczeństwa? A o jego bezpieczeństwo (również wewnętrzne)? O dobrą szkołę? O rozwój kraju?
Żadna elyta o tym nawet się nie zająknie. Ale jak ktoś zacznie głębiej grzebać w ich własnych trzewiach, to zaraz mamy wierzyć w zagrożenie racji stanu? Pan się daje nabierać, Panie Arkadiuszu. Nasza racja stanu jest nad Wisłą a nie nad Potomakiem. Tak jak nie była nad Moskwą i nie jest nad Łabą czy Senne!
Nie wierz Pan pajacom.
Nacisk, którego pomruki tylko do nas docierają, jest oburzający.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
  • mikołajek
  • 27.03.2012 17:51

Cała nadzieja w pośle Biedroniu , który ma w tej właśnie kwestii parcie na prokuratora.
Mk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Siemiątkowski nie trafi do aresztu za więzienia CIA".
"Według Józefa Pioniora, prokurator generalny powinien ujawnić dokumenty w tej sprawie. Senator podkreśla, że w państwie demokratycznym zasada tajności nie jest ważniejsza od konstytucji. Tymczasem prokuratura generalna zachowuje się tak, jakby nie stała na straży rządów prawa w Polsce - uważa Józef Pinior. Nie ma zagrożenia mataczenia oraz ucieczki. Zbigniew Siemiątkowski nie trafi do aresztu."

Czy Józef Pinior jest sędzią, prokuratorem, alfą i omegą? Chyba nie...
Czy Józef Pinior wie co to jest racja stanu? Na pewno nie!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to dopiero draństwo. Niech to każdy po swojemu skomentuje. Mnie brak jest słów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.