Facebook Google+ Twitter

Siemiątkowski skazany. Macierewicz chce "głów" Millera i Kwaśniewskiego

Sąd skazał Zbigniewa Siemiątkowskiego na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata, za zatrzymanie w 2002 r. ówczesnego szefa Orlenu, Andrzeja Modrzejewskiego. Wyrok nie jest prawomocny. "Przed sądem powinni stanąć również ówczesny prezydent" - komentuje sprawę Antoni Macierewicz.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaW lutym 2002 r. Modrzejewski został zatrzymany na kilka godzin przez UOP i otrzymał prokuratorskie zarzuty. Następnego dnia, Modrzejewski nie był już prezesem Orlenu. Prokuratura badała, czy w tę sprawę nie byli zamieszani ówczesny premier Leszek Miller oraz prezydent Aleksander Kwaśniewski.

"Mam nadzieję, że wymiar sprawiedliwości dosięgnie inne osoby, wyżej postawione, w sprawie afery orlenowskiej" - mówi Antoni Macierewicz.

Z kolei Leszek Miller uznał ten wyrok za pomyłkę sądów. Zasugerował również, że decyzja mogła być motywowana politycznie - informuje TVN24.

Siemiątkowski został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Sąd również skazał w tej sprawie byłego szefa zarządu śledczego UOP Ryszarda Bieszyńskiego, na 10 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata. Wyrok jest nieprawomocny.

W swoim uzasadnieniu sąd uznał zatrzymanie za niezgodne z prawem, motywowane wyłącznie chęcią niedopuszczenia do podpisania przez niego kontraktu paliwowego ze spółką J&S - czytamy na niezależnej.pl.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

erk
 • erk
 • 03.03.2012 22:09

Niech Macierewicz martwi się o swoją "głowę".

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 03.03.2012 17:57

gdy sądy zaczną należycie wypełniać swe obowiązki,
dawna wierchuszka SLD znajdzie się w pierdlu.
naturalnie obok "prominentów PO

Komentarz został ukrytyrozwiń
V KOLUMNA
 • V KOLUMNA
 • 03.03.2012 16:45

...TYLKO NAIWNI MYSLA ZE KOMUCHY SB WSI NIC NIE WIEDZIELI O .....SWYM....SAMOUWLASZCZANIU MAJATKIEM NARODOWYM...!...NIE KTO INNY JAK KWASNIEWSKI....ZATRZYMAL PROCES UWLASZCZENIA NARODU....BY LATWIEJ BYLO SPACYFIKOWAC WSZYSTKO......!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 03.03.2012 12:16

Za Kaczyńskiego i Ziobry wsadzano tylko złodziei i kryminalistów. To media związane z Platformą i III RP ,wmawiały ludziom że to prowokacje ;dziś wszyscy wiemy że to były kłamstwa, by POwska banda mogła dorwać się do koryta. Tylko że ludzie szybko zrozumieli w czym rzecz - teraz nastąpi taczkowanie agentury, lub wcześniejsze wybory!

Komentarz został ukrytyrozwiń
lofas
 • lofas
 • 03.03.2012 11:46

za kaczynskiego i ziobry byly rowniez aresztowania niewinnych ludzi.tu zblizano sie do perfekcji.co na to szczu..y pysk

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba Wolski
 • Kuba Wolski
 • 03.03.2012 11:19

Pamiętam to sławetne aresztowanie niewinnego człowieka - dziś nie wielu ludzi to pamięta. Wtedy rządziło SLD.

Aresztowano niewinnego człowieka, zniszczono mu życie rodzinne. Pan Modrzejewski jest człowiekiem Solidarność;i lecz komuchy chcieli za wszelką cene mieć by szefem Orlenu był ich człowiek więc" UKNULI"- spisek . O tej prowokacji na pewno musieli wiedzieć i Kwaśniewski ówczesny Prezydent jak i Miller ówczesny premier! Zobaczymy czy mamy teraz demokrację i czy faktycznie sądy są niezawisłe! Pan Macierewicz ma rację,trzeba sprawdzić powiązania Millera jak i Kwaśniewskiego z tą prowokacją!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.