Facebook Google+ Twitter

Sienkiewicz musi odejść? Piechociński: W poniedziałek decyzja

Janusz Piechociński zapowiedział, że decyzja w sprawie Bartłomieja Sienkiewicza zapadnie prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Czy PSL będzie głosować za odwołaniem Sienkiewicza z funkcji szefa MSW? "Wszystko jest możliwe".

 / Fot. By Robert Orzechowski [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsWczoraj odbyło się kolejne spotkanie liderów PO i PSL. W programie TVN24 "Jeden na jeden", Piechociński nie dał jednoznacznej odpowiedzi, czy jeden z głównych bohaterów afery taśmowej, Bartłomiej Sienkiewicz, będzie mógł spać spokojnie.

Szef PSL powiedział, że nie chce się w tej chwili koncentrować na personaliach, co byłoby najłatwiejszym rozwiązaniem. Najważniejsze jest, zdaniem Piechocińskiego, by polityka odzyskała elementarną przewidywalność.

Ludowcy gotowi byli czekać na decyzję premiera w sprawie Bartłomieja Sienkiewicz do wyjaśnienia sprawy, ale ponieważ mija kolejny tydzień i niewiele więcej wiadomo w tej sprawie, zaczynają tracić cierpliwość.

Piechociński przekazał, iż umówił się z premierem Tuskiem, że ten tydzień jest istotny z punktu widzenia weryfikacji poszczególnych wątków. "O tej sprawie będziemy definitywnie mówić w przyszły poniedziałek, a więc tuż przed głosowaniem" - zapowiedział szef PSL. Czy ludowcy zagłosują za odwołaniem szefa MSW? "Wszyscy razem podejmiemy decyzję" - powiedział dyplomatycznie Piechociński. Uchylił się też od odpowiedzi na pytanie, czy premier Tusk zdymisjonuje Sienkiewicza przed głosowaniem. "Wszystko jest możliwe".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przewiduje się na poniedziałek nowy numer popularnego tygodnika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.