Facebook Google+ Twitter

Sienkiewicz: Narodowcy będą ochraniać się sami

Jak podaje szef MSZ, narodowcy na Marszu Niepodległości 11 listopada nie będą ochraniani, nie chcą obrony policji. Minister spraw wewnętrznych mowił na antenie RMF FM, że zgadza się na propozycję narodowców, aby ochraniali się sami.

 / Fot. Mateusz OpasińskiOrganizatorzy Marszu Niepodległości zwrócili się z prośbą do władz, aby policja trzymała się z dala od demonstrantów. Według narodowców to właśnie policja jest odpowiedzialna za zeszłoroczne rozruchy. Szef MSW odpowiada: "To kompletnie pięciorzędne, kto szkoli narodowców. Mogą szkolić się w Legii Cudzoziemskiej lub w przedszkolu. Jeśli będą problemy, będziemy interweniować. Policji nikt reguł narzucać nie będzie".

Inicjatorzy Marszu dodają, że tam, gdzie była policja, tam rodziły się problemy. Natomiast w miejscach niechronionych przez nich, było spokojnie.

Minister Sienkiewicz odpiera, że policja jest od tego, aby utrzymywać ład i spokój na ulicach. Szczególnie jeśli chodzi o manifestacje, którym często towarzyszą zamieszki. Będą się więc stosować do planu, zwykle przyjętego na takie okoliczności. Zaleca narodowcom, żeby wzorowali się na związkach zawodowych. We wrześniowych manifestacjach dały one bowiem dowód rozsądności, odpowiedzialnego zachowania i wzorowej współpracy z policją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.