Facebook Google+ Twitter

Sienkiewicz o sprawcach zamieszek: Margines kibolski i bandycki. Ideowe dzieci PiS

Rzecznik komendanta głównego policji, insp. Mariusz Sokołowski podał bilans zamieszek podczas Marszu Niepodległości. Zatrzymano 72 osoby, 12 policjantów zostało rannych. Minister Sienkiewicz nazwał z kolei zadymiarzy ideowymi dziećmi PiS.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellWedług inspektora Sokołowskiego w zamieszkach wzięło udział od kilkudziesięciu do kilkuset osób. Trwają analizy nagrań z monitoringu. Do tej pory zatrzymano 72 osoby - mówił rzecznik KGP w Trójce.

Taktyka chuliganów była prosta: chowali się w tłumie przez co trudniej było ich zatrzymać. "Trudno mi zgodzić się z organizatorami marszu, którzy mówią, że to nie byli uczestnicy marszu" - powiedział Sokołowski. Policjant ocenił też działania straży marszu. Uznał je za niewystarczające.

Rzecznik komendanta głównego odrzucił argument, że policja prowokowała uczestników. "Policja będzie prowokowała tylko tego, kto ma coś na sumieniu" - mówił.

"Organizator marszu nie stanął na wysokości zadania i nie spełnia wymogów potrzebnych do organizacji imprez w przyszłości. To już recydywa" powiedział z kolei w RMF FM, minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. "Sprawcy zamieszek to środowisko narodowców poprzerastane bandyterką stadionową. To margines kibolski i bandycki. Przypominam, że to opozycja mówiła o nich, że to są szczerzy polscy patrioci. Ci ludzie to ideowe dzieci PiS" - stwierdził.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie tłumacz się pan, bo dymisja wisi nad tobą. Sami sobie żeście wyhodowali bandytów dając przyzwolenie na akty przemocy wobec osób protestujących na Krakowskim Przedmieściu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.