Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2622 miejsce

SiePomaga.pl - cisi bohaterowie w Internecie

SiePomaga.pl to pierwsza w Polsce internetowa platforma pomagania. W ciągu 4 miesięcy od jej powstania odwiedziło ją ponad 60 tysięcy internautów i wsparło potrzebujących kwotą przewyższającą 70 tysięcy złotych.

Widok serwisu / Fot. Krzysztof MiklaszewskiMagia SiePomaga.pl polega na tym, że internauci zwani Pomagaczami łączą siły i składają się na realizację zweryfikowanego wcześniej apelu o pomoc. Razem można zdziałać więcej. Wystarczy, że każdy z tłumu internatów wesprze cel drobną kwotą.

Dzięki internetowym Pomagaczom, 18-letni Kamil cierpiący na złośliwy nowotwór żołądka, zrealizował swoje największe marzenie - zobaczył morze! Niezbędne do realizacji marzenia fundusze tzn. 4 tysiące złotych Pomagacze zebrali w ciągu tygodnia. W serwisie można już zobaczyć relację z wyjazdu (http://www.SiePomaga.pl/Kamil)

Wszystkie cele, które znajdują się na SiePomaga.pl są sprawdzane przez wiarygodne organizacje pozarządowe. Osoba potrzebująca pomocy musi najpierw zgłosić się do organizacji (fundacja, stowarzyszenie) posiadającej status organizacji pożytku publicznego. Gdy organizacja potwierdzi przypadek, może zdecydować o przeprowadzeniu zbiórki na rzecz potrzebującego poprzez serwis SiePomaga.pl. Pieniądze wpłacane przez serwis płyną bezpośrednio do organizacji, która przeznacza całą kwotę na wsparcie potrzebującego. SiePomaga.pl zyskało uznanie minister zdrowia Ewy Kopacz, która objęła nad inicjatywą honorowy patronat.

W taki też sposób rodzice malutkiego Mateuszka, który urodził się z rdzeniowym zanikiem mięśni, zebrali kilkanaście tysięcy złotych na specjalistyczny wózek rehabilitacyjny dzięki, któremu dziecko będzie mogło zobaczyć jak wygląda otaczający nas świat. (http://www.SiePomaga.pl/Mateuszek).
Galeria Chwały / Fot. Krzysztof Miklaszewski

Patryk Urban, pomysłodawca i jeden z założycieli serwisu, mówi: -Serwis skupia wspaniałą społeczność cichych bohaterów, którzy wspierają potrzebujących na różne sposoby, bo na SiePomaga.pl można pomagać nie tylko poprzez wpłaty. Pomagacze mogą oddawać głosy poparcia na cele i organizacje, mogą zapraszać innych do wspierania celów lub klikać na banery charytatywne zwane klikaczami. W profilu zarejestrowanego Pomagacza znajduje się historia jego szlachetnych czynów.

Magazyn Komputer Świat w czerwcowym wydaniu wyróżniając serwis SiePomaga.pl, zacytował słowa pisarki Marie von Ebner-Eschenbach "Małoduszni twierdzą, że nie można pomóc wszystkim, więc nie pomagają nikomu". Nie bądźmy więc małoduszni i pomagajmy, im więcej nas będzie, tym więcej zdziałamy.
 / Fot. Krzysztof Miklaszewski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.