Facebook Google+ Twitter

Sieradz- Aukcja obrazów na rzecz klasztoru

W sobotę 6 grudnia już po raz drugi odbyła się specjalna akacja obrazów na rzecz ratowania klasztoru podominikańskiego sióstr Urszulanek w Sieradzu.

Aukcja / Fot. Piotr AndrzejakNa aukcje przeznaczono 30 prac artystów, którzy brali udział w plenerze malarskim, który organizowany jest przez siostry zakonne i Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu.Aukcja / Fot. Piotr Andrzejak

Wszystkie pozyskane środki z aukcji przeznaczone są na remont zabytkowego klasztoru. Środki pozyskane z tegorocznej akcji będą przeznaczone na dokończenie remontu zabytkowych organów a jak powiedziała nam siostra Alina Kulig zostało jeszcze wiele prac, które należy zrobić, aby cały obiekt był jeszcze piękniejszy.Aukcja / Fot. Piotr AndrzejakChodzi tu o pomalowanie kościoła, wymianę instalacji elektrycznej i wiele innych prac. Część prac został już wykona wyremontowano całe krużganki, dach czy stolarkę okienną i drzwiową.Aukcja / Fot. Piotr AndrzejakPodczas sobotniej aukcji sprzedano 17obrazów, co dało kwotę 17 tyś zł. pozostałe pracę trafią do BWA gdzie będzie można je kupić a pieniądze trafią do sióstr Urszulanek.Swoje prace na raptownie klasztoru przekazali tacy artyści jak Halina Nowica, Tomasz Klimczyk, Aleksy Nowak, Krzysztof Nowak, Cezary Zbrojewski, Joanna Trzcińska, Tomasz Lubaszka, Małgorzata i Andrzej Kacperek, Paweł Kotowicz, Andrzej Borowski, Marek Andała i wielu innych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.