Facebook Google+ Twitter

Sieradz. Biurowiec 2010 - ćwiczenia jednostek ratunkowych

Dziś o godz. 9 zadzwonił telefon w sekretariacie Starosty Powiatowego Dariusza Olejnika. Rozmówca poinformował zdenerwowanym głosem, że w budynku znajduje się ładunek wybuchowy.

Zastępy OSP przygotowane w obwodzie / Fot. Piotr AndrzejakPo rozmowie telefonicznej z osobą informującą o podłożeniu bomby, starosta Dariusz Olejnik postanawił ewakuować wszystkich z budynku, a o całej sytuacji powiadomił oficera dyżurnego PSK w Sieradzu oraz policję. Na miejsce docierają jednostki z PSK, policji i służby medyczne.

Z budynku starostwa, Politechniki Łódzkiej, Urzędu Miasta i przedszkola nr 1 ewakuowano wszystkich pracowników i petentów, łącznie około 700 osób. Do budynku wkroczyli pirotechnicy w celu przeszukania pomieszczeń. W miejsce wyznaczone przez dowodzących akcją dotarły kolejne zastępy z PSP i OSP. Rozstawiony został także namiot medyczny dla poszkodowanych.

Ewakuacja dzieci z przedszkola nr 1 / Fot. Piotr AndrzejakNa 9 pietrze budynku starostwa, pirotechnicy odnaleźli ładunek wybuchowy. Podczas podejmowania go, bomba wybuchła, ranny został jeden z pirotechników. Strażacy przy użyciu podnośnika ewakuowali policjanta i przystąpili do gaszenia pożaru.

W ćwiczeniach brało udział 5 zastępów z PSP, 22 zastępów OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, ponad 30 policjantów z prewencji, pirotechnicy, policjanci ruchu drogowego, jak i policjanci operacyjni, zespół medyczny z sieradzkiego oddziału ratunkowego. Łącznie w ćwiczeniach wzięło udział ponad 210 osób. Celem ćwiczeń było zgrywanie jednostek z KSRG, policji, państwowego ratownictwa medycznego oraz powiatowego sztabu reagowania kryzysowego podczas zdarzeń o charakterze kryzysowym.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z ćwiczeń.
Zapraszam do obejrzenia filmu zrealizowanego przez Sieradzką Telewizje Regionalną z ćwiczeń :

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.