Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32391 miejsce

Sieradz - centrum światowego fryzjerstwa?

Współautorzy: Piotr Andrzejak

W przyszłym roku w Sieradzu ma się odbyć po raz pierwszy Open Hair Festival, nawiązujący do tradycji sieradzkiego kunsztu fryzjerskiego, którego promotorem na arenie międzynarodowej był Antoni Cierplikowski.

14 sierpnia w Urzędzie Miasta Sieradz odbyła się konferencja prasowa w związku ze strategią - promocji miasta Sieradz 2008 - 2013.od lewej wicestarosta, pośrodku prezydent miasta Sieradz a po lewej strony przedstawiciele Agencji Metamorphosis Brand Communications z Wrocławia. / Fot. Piotr Andrzejak Agencja Metamorphosis Brand Communications z Wrocławia, na zlecenie władz miasta, stworzyła nową, profesjonalną wizję promocji miasta, pod kątem rozwoju globalnego wizerunku w kulturze, turystyce oraz gospodarce.

Pokazano czym Sieradz może przyciągnąć inwestorów i turystów. Wybór padł na Antoniego Cierplikowskiego. Sieradz ma w najbliższych latach stać się kolebką światowego fryzjerstwa oraz kosmetologii. Hasło przewodnie to Open Hair. W ramach projektu mają powstać Open Hair Cafe, Open Hair Gallery, Maestro Antoine Museum, Open Hair Art raz Open Hair Festival. Powstał też nowy system identyfikacji wizualnej. Zaprezentowano nowy wizerunek herbu miasta oraz logo turystyczne "Sieradz - gościnny dla rozwoju". Odsłonięcie tablic z logo turystycznym Sieradza. / Fot. Piotr Andrzejak

W konferencji udział wzięli przedstawiciele władz miasta z prezydentem Jackiem Walczakiem oraz przedstawiciele starostwa, urzędu gminy, rady miasta i innych instytucji współtworzących projekt.

To nowatorskie dzieło w województwie łódzkim. Stawia Sieradz w awangardzie kilku miast w Polsce, które posiadają profesjonalnie przygotowaną promocję miasta. Koszt całego projektu – . 46 tys. zł.

Jak powiedział dla Wiadomości24.pl prezydent miasta Sieradza Jacek Walczak: - Nie boję się negatywnej reakcji ze strony mieszkańców. Każdy znający historię miasta wie jakie ono posiada tradycje oraz kim był i jest dla nas Antoni Cierplikowski.

Pomysł, by z Sieradza uczynić centrum światowego fryzjerstwa jest bardzo odważny, lecz także realny. To w tym mieście odbywa się Ogólnopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa im. Antoine’a Cierplikowskiego, który cieszy się ogromną popularnością.

Antoni Cierplikowski / Fot. Urząd Miasta SieradzAntoni Cierplikowski, już jako „Antoine”, nowy styl fryzur lansował razem z Coco Chanel. Wśród klientek Antoina znalazły się najsłynniejsze aktorki i artystki tamtych czasów - Sarah Bernhardt, Eleonora Duse, Josephine Backe oraz Brigitte Bardot i Edith Piaf.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Będąc w Sieradzu, około pięć lat od śmierci Antoniego Cierplikowskiego, poszedłem z moją rodziną do jego grobu. Wrażenia smutne, zionęło niedbalstwem. A człowiek wielce zasłużony w promocji Polski na arenie międzynarodowej. Modelował włosy najznamienitszych dam tego świata. No może teraz jak trzeba miasto promować przy pomocy tej osoby, rajcy miasta przypomną sobie o grobie Antoniego Cierplikowskiego. Trzeba dodać, że i nie mały kapitał zostawił w Sieradzu Antoni.
Proszę autora artykułu o prześledzenie sprawy Antoniego i artykuł na "W24". Antoni był jednym z najwybitniejszych fryzjerów na świecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

włosy z du... prędzej wyjdą:) ach ten Sieradz:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.