Facebook Google+ Twitter

Sieradz. Dni otwarte w 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia

Współautorzy: Bartosz Kucharski

Dziś od godzin rannych, 15. Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia była oblegana przez osoby chętne aby zobaczyć, jak wygląda armia od środka. Gości oprowadzano po terenie jednostki.

 / Fot. Piotr AndrzejakZwiedzający zapoznawali się tym, co brygada ma najnowszego, czyli ze sprzętem łączności na najwyższym światowym poziomie.  / Fot. Piotr Andrzejak

W rozmowie z dowódca 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia gen, bryg. Mirosławem Siedleckim, dowiedziałem się że sprzęt jakim obecnie dysponuje brygada jest najwyższej, światowej klasy. W dalszej rozmowie generał Siedlecki, powiedział, iż żołnierze z brygady zabezpieczają łączność podczas różnego rodzaju ćwiczeń międzynarodowych i wykonują to bardzo profesjonalnie, tak więc nie ma czego się wstydzić. Sprzęt jaki jest obecnie na terenie brygady z pewnością może zaciekawić osoby, które interesują się łącznością.

W mojej rozmowie z uczniami z Zespołu Szkół ze Zduńskiej Woli z ul. Okrzei, usłyszałem iż jest to bardzo dobry pomysł że jednostka wojskowa organizuje takie dni. Można w ten sposób obejrzeć na jakim sprzęcie pracowali żołnierze kilkanaście lat temu, a na jakim pracują obecnie. Jest to wielki skok do przodu,gdy porówna się stare centrale na jakich brygada zabezpieczała łączność. Ogólnie mało kto wyobraża sobie, jak wygląda życie takiej jednostki od środka. / Fot. Piotr Andrzejak

 / Fot. Piotr AndrzejakWszyscy zwiedzając dziś jednostkę mogli obejrzeć sprzęt na jakim pracuje obecnie brygada, zwiedzić izbę tradycji i obejrzeć film na temat brygady. 15 Sieradzką Brygadę Wsparcia Dowodzenia odwiedziło osiem szkół z Sieradza, Zduńskiej Woli i Męckiej Woli, łącznie brygadę odwiedziło ponad 400 osób.

W tym miejscu zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji
W tym miejscu zapraszamy do obejrzenia filmu zrealizowanego przez Sieradzką Telewizje Regionalną

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.