Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10487 miejsce

Sieradz. Gala na cześć króla fryzjerów Antoine'a

W piątek 20 lipca w sieradzkim teatrze odbyła się uroczysta gala inaugurująca IV Open Hair Festival. To właśnie w tym mieście urodził się słynny na cały świat Antoni Cierplikowski, znany jako Antoine.

Wicemarszałek Sejmu RP Cezary Grabarczyk / Fot. Marcin KurzawskiGala rozpoczęła się o godz. 18, a udział w niej wzięli między innymi wicemarszałek Sejmu RP Cezary Grabarczyk, poseł na Sejm RP Cezary Tomczyk oraz władze powiatu sieradzkiego, jak również ościennych samorządów. Oczywiście nie zabrakło członków rodziny Antoine'a, jego przyjaciół oraz gości z całej Polski, specjalnie zaproszonych na tą uroczystość.

Wszystkich powitał prezydent miasta Sieradza Jacek Walczak, który w bardzoPrezydent Miasta Sieradza Jacek Walczak (z lewej) obok prowadzący galę Andrzej Grabowski z Agencji Reklamowej Punkt. / Fot. Marcin Kurzawski ciepłych słowach zaprosił gości do wspólnej zabawy podczas trzech dni festiwalowych. Nawiązał również do marki Open Hair, która promuje miasto i region nie tylko w województwie łódzkim, lecz w cały kraju.
Całość artystyczną otworzył flash mob pod kierownictwem Piotra Hajduka, który na co dzień jest związany z teatrem Buffo pod kierownictwem Janusza Józefowicza.

Janusz Szymański / Fot. Marcin KurzawskiNastępnie na scenie pojawił się przyjaciel słynnego mistrza Antine'a, Janusz Szymański, który mając 17 lat wygrał jeden z najbardziej prestiżowych konkursów fryzjerskich im. Antoniego Cierplikowskiego, a nagrodą było stypendium w Paryżu pod bacznym okiem samego mistrza Antoine'a. To właśnie Janusz Szymański podczas pokazu slajdów i krótkich filmów opowiadał o życiu Cierplikowskiego. Mówił o jego szklanym domu we Francji, o tym że był ekscentrykiem nie tylko w swoim zachowaniu ale również w wyposażeniu wnętrza mieszkania, gdzie np. łazienka była w dużej mierze... czarna. Twierdził, że Antoine był elegancki, dlatego że pochodził z Sieradza, gdzie jego matka była krawcową, a ojciec szewcem. Zdolności manualne odziedziczył Antoni po mamie, która w niesamowity sposób robiła kwiaty.Dominika Wójcik (sopran) oraz Jerzy Wolniak / Fot. Marcin Kurzawski

Antoni prócz fryzur projektował suknie, co było powodem konfliktu między nim a Coco Chanel, która ulicę dalej również zajmowała się projektowaniem strojów. Ekscentryczny fryzjer za żywota powiedział kiedyś do Janusza Szymańskiego: "żeby zrobić sesję pośmiertną za życia, póki dobrze wygląda" i rzeczywiście taka sesja została przeprowadzona. To tylko niektóre fragmenty z licznych opowieści, jakie można było usłyszeć podczas gali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.