Facebook Google+ Twitter

Sieradz i S8 przed kancelarią prezesa Rady Ministrów

Ponad pół tysiąca osób z regionu łódzkiego wzięło udział w pikiecie pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwem Transportu.

prezydent miasta Sieradza Jacek Walczak / Fot. Zbigniew Nastarowicz / Fot. Zbigniew NastarowiczManifestanci chcieli zwrócić uwagę premiera na bezprawną działalność Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która podjęła decyzję w sprawie drogi ekspresowej S8 wbrew rządowemu stanowisku oraz uzyskać zapewnienie, że droga ostatecznie będzie realizowana zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem w tzw. wariancie łódzkim. Pikieta ta była już wcześniej zapowiedziana, natomiast ostatecznym motywem do podjęcia tego wyjazdu było ostatnie spotkanie w Łodzi prezydentów wyżej wymienionych miast, gdzie zostali pozostawieni sami sobie, gdyż nikt z Zarządu Dróg nie raczył pojawić się na tym spotkaniu. Wszyscy poczuli się urażeni i stąd ostatecznie podjęto decyzję o wyjeździe do Warszawy.

Wojciech Olejniczak / Fot. Zbigniew NastarowiczW sprawie S8 samorządowcy przekazali prezesowi Rady Ministrów i ministrowi transportu stosowne petycje oraz pismo od Edgara Thielmana, Dyrektora Generalnego Departamentu Transeuropejskich Sieci Transportowych
oraz Rozwoju Technologicznego z Komisji Europejskiej, w którym obala on tezę GDDKiA jakoby finansowanie drogi S8 przez Łódź i Sieradz nie może liczyć do dofinansowanie z funduszy europejskich.

W manifestacji pod Kancelaria Premiera wzięli także udział posłowie i senatorowie z województwa łódzkiego: Cezary Grabarczyk, Andrzej Owczarek, Wojciech Olejniczak oraz Anita Błochowiak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.