Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25091 miejsce

Sieradz - mieszkańcy pamiętali o rocznicy katastrofy w Smoleńsku

Współautorzy: Bartosz Kucharski

Dziś od samych godzin porannych, mieszkańcy Sieradza czcili rocznicę katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku. Pierwsze kwiaty złożono na pięciu tablicach informujących o rondzie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Oficjalne uroczystości odbyły się pod nowym pomnikiem upamiętniającym ofiary.

Kwiaty na tablicach. / Fot. Piotr AndrzejakJeszcze przed oficjalnym otwarciem pomnika upamiętniającego tragedię z 10 kwietnia 2010 r., inicjatorka wybudowania monumentu przypominającego tę tragedię, posłanka Krystyna Grabicka z PiS, wraz z osobami towarzyszącymi zapaliła znicze i złożyła wiązanki kwiatów przy postumencie.

Znicze składa posłanka Krystyna Grabicka. / Fot. Piotr AndrzejakPrzed uroczystą mszą o godz. 10. proboszcz parafii Wszystkich Świętych, ksiądz Marian Bronikowski dokonał uroczystego poświęcenia pomnika. W uroczystej mszy uczestniczyły poczty sztandarowe, prezydent Sieradza Jacek Walczak, radni, fundatorka i inicjatorka powstania pomnika, posłanka Krystyna Grabicka i mieszkańcy Sieradza.

Poświęcenie pomnika. / Fot. Piotr AndrzejakW rozmowie z panią Grabicką usłyszałem, iż należało uczcić pamięć tragicznie zmarłych w Smoleńsku. Posłanka uważa, że Polska straciła najlepszego prezydenta w historii powojennej i należy mu odach hołd. Po uroczystej mszy kwiaty pod pomnikiem złożyli radni i prezydent Sieradza Jacek Walczak.Kwiaty od prezydenta Jacka Walczaka. / Fot. Piotr Andrzejak

Mieszkańcy Sieradza są podzieleni co do tego, w którym miejscu stanął pomnik. Jeżeli już ktoś zadecydował, aby w tym miejscu stanął monument, powinien spytać się mieszkańców czy to jest dobra lokalizacja - uważa wielu z nich. W rozmowie z mieszkańcami usłyszałem, że to miejcie to praktycznie parking pod kościołem i że w takim miejscu nie powinien powstawać pomnik. Niestety nie tak należy pamiętać tragicznie zmarłych, aby im pomnik stawiać pod płotem tuż przy parkingu - uważają moi rozmówcy.Kwiaty od radnych i mieszkańców. / Fot. Piotr Andrzejak

O kontrowersjach związanych z pomnikiem pisałem wcześniej

Więcej o katastrofie smoleńskiej:
10 kwietnia 2010 r. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskich


Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku


W tym miejscu zapaszmy do obejrzenia naszej fotorelacji z obchodów rocznicy tragedii Smoleńskiej
Tak obchody tragedii Smoleńskiej wyglądały w obiektywie kamery Sieradzkiej Telewizji Regjonalnej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.