Facebook Google+ Twitter

Sieradz. Na ulicy Rycerskiej stanął zegar słoneczny, który nie pokazuje czasu

W Sieradzu miał stanąć pierwszy zegar, który pokazuje jednocześnie godzinę i porę roku. Niestety pojawił się bubel, który kosztował miasto 20 tyś. Nie pokazuje nic, tylko straszy swoim wyglądem.

BUBEL za 20 tyś. Zegar słoneczny. Fot. Piotr Andrzejak / Fot. Piotr AndrzejakZ wypowiedzi zastępcy prezydenta Sieradza, Cezarego Szydło wynika, że zegar który nic nie pokazuje może stać się atrakcją turystyczną. Wczoraj zadałem pytanie mieszkańcom Sieradza, co sądzą na temat zegara słonecznego który znajduje się na ul. Rycerskiej. Mieszkańcy opowiedzieli mi że jest to bulwersujące aby włodarze miasta na tak beznadziejne pomysły wydawali nasze wspólne pieniądze. W dalszych wypowiedziach usłyszałem, że członkowie władz miasta byliby rzetelni, gdyby za ten bubel musieli zapłacić z własnych funduszy.

W wywiadzie jakiego udzielił prezydent Szydło jednej z rozgłośni radiowych, powiedział iż władze Dzieci z przedszkola przyszły obejrzeć jak wydaje się państwowe fundusze na coś co nie działa. Fot. Piotr Andrzejak / Fot. Piotr Andrzejakmiasta od samego początku miały obawy czy kamienica stojąca na ulicy Rycerskiej, nie zasłoni zegara, jednak argumenty projektanta, przekonały pracowników magistratu o zainstalowaniu zegara właśnie w tym miejscu.

Niestety władze miasta nie skonsultowały się z fachowcami od zegarów słonecznych czy będzie to dobre miejsce na tę instalacje. No i jak stwierdzili moi rozmówcy dziś Sieradz ma
"bubel za 20 tyś". Który może stanie się atrakcją w tym sensie, że będzie pokazywał, jak wyrzucane są w błoto państwowe pieniądze.

11,52, niestety nie można sprawdzić która jest godzina. Fot. Piotr Andrzejak / Fot. Piotr AndrzejakW tle pechowa kamienic, która zasłania słonce. Fot. Piotr Andrzejak / Fot. Piotr Andrzejak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

moleij
  • moleij
  • 30.03.2011 15:07

komentarz MIKI odbieram jako przejaw patriotyzmu lokalnego. Komentarz jest równie niezrozumiały jak idea niedziałającego zegara słonecznego. Oby tylko włodarzom Sieradza nie przyszło do głowy wyburzenie kamienicy z powodu zegara. Cień kładzie sie nie tylko na zegar ale na całe miasto, szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
MIKI
  • MIKI
  • 30.03.2011 09:28

panie Piotrze szkoła, do której pan kiedyś chodził SP 2 jak na zdjęciu), podkreślam słowo chodził nie dała panu podstaw wiedzy. dzieci nie przyszły oglądać jak wydaje się państwowe pieniądze tylko jak wygląda zegar. Myślę , że pana też guzik obchodzi jak i na co wydaje się pieniądze. chodzi o sensacje i o te przysłowiowe 5 minut więc carpe diem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.