Facebook Google+ Twitter

Sieradz Open Hair Festival 2012 "Mistrz i uczeń"

Sieradz Open Hair Festival to pierwsza w Polsce impreza, która łączy zabawę miejską na wolnym powietrzu z kreatywnym tworzeniem i prezentowaniem fryzur. W tym roku jest to już IV edycja festiwalu branży fryzjerskiej.

Bicie rekordu w jednoczesnej stylizacji włosów na sieradzkim Rynku. / Fot. Zbigniew NastarowiczFestiwal przedstawia inspirowane własnym pomysłem fryzury na każdą okazję ale nie tylko, w ślad za tym idą również znani fryzjerzy, styliści czy również kreatorzy nowych trendów. To również połączenie stylu i klasy z zabawą dla publiczności gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Nie jest to zwykły muzyczny festiwal tylko sztuka składająca się z kilku odsłon.

Na festiwal składają się liczne imprezy, odbywające się w wielu punktach
miasta, lecz głównym motywem jest tutaj postać słynnego fryzjera wszech czasów Antoine'a Cierplikowskiego. To właśnie Antoine jako pierwszy stworzył fryzurę na chłopczycę i dzięki niemu ten rodzaj obcięcia przełamał trend, że każda kobieta powinna mieć długie włosy. Stworzył on nowy rodzaj seksapilu u kobiet. Do jego salonu przychodziły najsłynniejsze kobiety ubiegłego wieku, między innymi: Sarah Bernhardt, Eleonora Duse, Josephine Baker, Brigitte Bardot, Edith Piaf, Coco Chanel. Tegoroczny Open Hair Festival odbędzie się 20-22 lipca 2012 w Sieradzu.

Festiwal to nie tylko pokazy fryzjerstwa lecz również pokazy mody, stylizacji, wizażu, wybory Miss Open Hair, warsztaty czy oczywiście koncerty.Katerine gwiazda sobotniego wieczoru / Fot. Studio prasowe Open Hair Festival

"Pierwszego dnia odbędzie się uroczysta Gala w Teatrze Miejskim w Sieradzu z udziałem m.in. Janusza Szymańskiego ucznia Antoniego Cierplikowskiego oraz Flash mob wokalny w wykonaniu zespołu Piotra Hajduka.

Dzień drugi czyli sobota to od rana warsztaty artystyczne taneczne, fotograficzne czy też teatralne z udziałem tancerzy z "You Can Dance"
(Maciek Florek, Paulina Przestrzelska, Maria Foryś).

Pod wieczór natomiast na scenie głównej odbędzie się m.in. pokaz fryzjerski Adama Krupińskiego oraz pokaz mody Moulin Rouge & Glamour 2012 - Dariusz Jędrzejek & Roman Chruściel. Będzie również finał Miss Open Hair, a także dużo świetnej muzyki, bo aż trzy koncerty: zespół Samokhin Band, Katerine oraz Live Act (DJ, perkusista i saksofonista) - Jordy Jay pres. ReMuzzik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.