Facebook Google+ Twitter

Sieradz. Pijany kierowca PKS woził pasażerów

W poniedziałek, 4 października, oficer dyżurny sieradzkiej policji został powiadomiony, że jeden z kierowców PKS, jadący na trasie Sieradz-Jasionna-Sieradz, prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu.

Pasażerowie tego kursu czuja się bezpiecznie wsiadając do tego autobusu, identyczne czuł się 15 latek wsiadając do autobusu dziś rano / Fot. Piotr AndrzejakPolicję powiadomił ojciec 15-latka który jechał tym autobusem. 15 latek jechał z domu na praktyki do Sieradza. Chłopak wysiada zawsze w okolicach ulicy Wiejskiej, bo
tam ma praktyki. Niestety kierowca mimo informowania go o tym, że pasażerowie chcą wysiąść, nie zatrzymywał się na przystankach. 15 latek o całej sytuacji powiadomił telefonicznie swojego ojca.

Pan Jacek przyjechał do Sieradza, udał się do bazy PKS i chciał się dowiedzieć dlaczego kierowca nie zatrzymywał się na przystankach. Podczas rozmowy z kierowcą tego pechowego kursu, pan Jacek wyczuł od niego woń alkoholu. O zaistniałej sytuacji powiadomił telefonicznie policję, jak i osobiście dyrektora sieradzkiego PKS.

logo PKS Sieradz / Fot. Piotr AndrzejakJak poinformował Wiadomości24.pl rzecznik sieradzkiej policji asp. Paweł Chojnowski, przybyli na miejsce policjanci nie zastali już kierowcy w bazie PKS. Około godziny 9. kierowca sam zgłosił się na policję i został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że ma 0,6 promila.

Kierowcą jest 35 letni mieszkaniec woj. mazowieckiego, czasowo mieszkający na terenie Sieradza. Mężczyzna ten pracuje od kilku dni, jako zawodowy kierowca w PKS Sieradz. W dniu dzisiejszym został przesłuchany przez policjantów i postawiono mu zarzut z art. 178a kodeksu karnego. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca przyznał się do zarzucanego mu czynu i chce poddać się dobrowolnie karze. O losie 35-latka zadecyduje sieradzki sąd.

W rozmowie z prezesem sieradzkiego PKSu panem Romanem Nowakiem usłyszałem iż 35-letni kierowca pracował w PKS od dwóch tygodni, przez pierwsze dwa tygodnie jeździł z innymi kierowcami celem nauki zawodu kierowcy zawodowego, jak zachowywać się na trasie i aby zweryfikować czy dany kandydat nadaje się na zawodowego kierowce. 35-latek przeszedł pozytywnie pierwsze dwa tygodnie szkolenia i w poniedziałek rano ruszył sam już na trasę. W dalszej rozmowie z Nowakiem usłyszałem iż kierowcy są wyrywkowo sprawdzania na alkomacie jaki posiada tutejszy PKS. Nikomu nie przyszło do głowy aby podejrzewać aby kierowca, który ma umowę na okres próby jednego miesiąca w pierwszą samodzielną trasę wyjedzie pod wpływem alkoholu, jak powiedział prezes PKS nie pamięta aby w ostatnich 5 latach zdarzyło się aby jakiś kierowca był pod wpływem alkoholu.

W dalszej rozmowie z Nowakiem usłyszałem, iż to dobrze, że ktoś zareagował na dziwne zachowanie się kierowcy. Prezes Nowak ubolewa, że taka sytuacja zdarzyła się jego przedsiębiorstwie. 35-latek zrobił prawo jazdy w sieradzkim PKS refundowane przez Powiatowy Urząd Pracy. W rozmowie z Wiadomościami24.pl z dyrektor PUP w Sieradzu panią Urszula Puławska-Krzystanek usłyszałem, iż na dzień dzisiejszy w zapisie o refundowanie kursu nie ma nic o tym, że jeżeli straci się prawo wykonywania zawodu z własnej winy, należy zwrócić koszty kursu poniesione przez PUP. O całej tej sytuacji informujemy jako pierwsi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

paula
  • paula
  • 14.10.2010 02:42

ale wy tu bzdury piszecie nie ma to jak chwalić brata dziennikarza ??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po prostu kierowca tego kursu jest bez mózgowcem,jak można po alkoholu wsiąść za kierownice. Mój syn też jeździ co dziennie autobusem do szkoły i aż mi się gorąco zrobiło jak przeczytałam ten artykuł........ Gratulacje dla Pana Jacka i oczywiście dla Ciebie Piotrze że jest taki gość jak Ty który jest dziennikarzem i pisze o takich ważnych sprawach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub P.
  • Jakub P.
  • 04.10.2010 20:41

Pan Piotrek oczywiście zawsze w pogotowiu i informuje nas na bierząco. Ciekawy i interesujący artykuł dający nam dużo do przemyślenia. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
dxy
  • dxy
  • 04.10.2010 20:30

gratulacje dla pana jacka postąpił bardzo odważnie i myślę ze wielu rodziców powinno mu podziękować za to: sama posyłam dzieci tym kursem pks jak można teraz ufać kierowcom autobusu ze nasze dzieci szczeliwie wrócą do domu. Dekuje panie Jacku

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zbigniew Nastarowicz
  • Zbigniew Nastarowicz
  • 04.10.2010 19:12

Jak zwykle na posterunku . Dobrze że nie spowodował wypadku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jarecki
  • jarecki
  • 04.10.2010 18:41

bardzo ładny materiał Piotruś oby byl przestroga dla innych kierowców i by nie popełniali takiej głupoty

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.