Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29131 miejsce

Sieradz - Przygoda z wojskiem

Współautorzy: Bartosz Kucharski

12 kwietnia zwycięzca styczniowej licytacji w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Sieradzu, który wylicytował dzień w 15 Brygadzie Wsparcia Dowodzenia, spędził dzień na poligonie w Sokołowie

Przywitanie przez dowódce 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia gen. bryg. Mirosława Siedleckiego. / Fot. Piotr AndrzejakZwycięzca licytacji Pan Michał Terka stawił się dziś do służby tuż przed godz. 8. Po przywitaniu z dowódcą 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia gen. bryg. Mirosławem Siedleckim, poborowy udał się do magazynu aby dopasować mundur.Już nie cywil. / Fot. Piotr Andrzejak

W pełnym umundurowaniu stawił się na placu zbiórki i z żołnierzami 15 BWD udał się na poligon w Sokołowie, gdzie czekał na niego atak chemiczny. Pan Michał musiał ubrać się w pełne oporządzenie chemiczne, w zadaniu pomagali mu żołnierze z 15 BWD. Po ataku chemicznym, należało odkazić sprzęt wojskowy, co musiał zrobić poborowy Terka.

Po zajęciach chemicznych w Sokołowie / Fot. Piotr AndrzejakPo zajęciach chemicznych, przyszedł czas na zamaskowanie pojazdów wojskowy, ale nie tylko - należało zamaskować również żołnierza Terkę. Było to niezbędnie do kolejnych zajęć, jakie były przygotowane w tym dniu.

Było również strzelanie, w pozorowanym nalocie / Fot. Piotr AndrzejakNa poligonie nie mogło zabraknąć czołgania i strzelania z broni. - Wszystkie te czynności zwycięzca licytacji wykonywał poprawnie, powiedział Wiadomością24 mjr Mariusz Stefaniak, szef sekcji szkolenia.

Po ćwiczeniach na poligonie dowódca 15 BWD gen. bryg. Mirosław Siedlecki oprowadził poborowego po jednostce i zapoznał z najnowszymi osiągnięciami techniki łączności, jakimi dysponuje brygada. Poborowy Terka zwiedził Izbę Pamięci 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia.

W najważniejszym miejscu dla historii jednostki, czyli w izbie pamięci, poborowy Terka został pasowany na honorowego żołnierza 15 Brygady Wsparcia Dowodzie. Na koniec wizyty w izbie wpisał się do księgi pamięci.

Oczywiście wojsko też musi się posilić. Ok. godz. 14 poborowy Terka wraz z dowódcą gen. bryg. Mirosławem Siedleckim zjedli obiad przygotowany przez żołnierzy brygady, oczywiście obiad był, spożywany w warunkach polowy.Po poligonie, czas na obiad. / Fot. Piotr Andrzejak

W rozmowie z Wiadomościami24.pl z panem Michałem Terką, dowiedziałem się, że jest bardzo zadowolony z tego dnia i obiecał iż za rok będzie również brał udział w licytacji.

W tym miejscu zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji
.

W tym miejscu zapraszamy do obejrzenia filmu, zrealizowanego przez Sieradzką Telewizje Regionalną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.