Facebook Google+ Twitter

Sieradz. Reklama niczyja?

15 kwietnia, kiedy byłem na spacerze z rodziną, natknąłem się na plakaty reklamujące jedną z usług Telekomunikacji Polskiej. Wszystko byłoby w najlepszym porządku, gdyby nie fakt, że materiały reklamowe były przybite gwoździami do drzew stojących przy jezdni. Po interwencji, wszystkie plakaty przeniesione zostały na słupy ogłoszeniowe. Nie udało się jednak ustalić, kto zlecił ich przygotowanie.

Jedna z reklam przybitych do drzewa / Fot. Piotr AndrzejakDziś postanowiłem zająć się sprawą. Skontaktowałem się sieradzkim oddziałem TP S.A. Niestety, nikt tam nie słyszał o akcji plakatowania miasta ani o przybijaniu plakatów do drzew.

Postanowiłem więc zdobyć nieco informacji, korzystając z "Błękitnej Linii" uruchomionej przez firmę. Bardzo miła pani obsługująca telefon nie potrafiła odpowiedzieć na moje pytanie i skierowała mnie do rzecznika prasowego Telekomunikacji. Postanowiłem więc, zadać to samo pytanie rzeczniczce firmy na okręg łódzki.

W trakcie rozmowy telefonicznej z panią Marią Piskier z Telekomunikacji Polskiej dowiedziałem się, że nie są to reklamy TP. Firma nie zlecała też takiej kampanii reklamowej.

O co więc chodzi? Głupie żarty konkurencji? Tylko kto byłby skłonny wydać niemałe pieniądze na wykonanie plakatów? Łącznie było ich 12.

Po interwencji sieradzkiej straży miejskiej i dziennikarza Wiadomości24.pl wszystkie reklamy zostały zdjęte z drzew i zmontowane na miejscu, gdzie powinny się znajdować reklamy, czyli słupach ogłoszeniowych należących do miasta. Niestety ani strażnikom ani dziennikarzowi Wiadomości24.pl nie udało się napotkać osób odpowiedzialnych za przeniesienie materiałów reklamowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

+ za skuteczną interwencję, obywatelski odruch i dobry, zwarty tekst!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję osobom odpowiedzialnym za zamieszanie - ciekawy nośnik - tym bardziej w Sieradzu facet w turbanie musiał być nie lada egzotyczną atrakcją. Sam zastanawiam się nad spektakularną kampanią reklamową w Sieradzu :D Plus dla Piotra za to co powinno charakteryzować dziennikarza - konsekwencja w dążeniu do celu. W tym przypadku chodziło o gościa z turbanem, od razu przypominam sobie dźwięczny tepsiany spot z orginalnym "POLAKO!" Piotrze, dzisiaj reklamy na drzewach, a jutro kto wie, więzienia CIA ? Pozdrawiam serdecznie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

oto link raz jeszcze (poprzednio mi "wycięło"): http://picasaweb.google.pl/marek.p.jurkiewicz/Miecioplakaty#5266685507914972770

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja w Łodzi się natykam czasem na reklamy i ogłoszenia przybijane do drzew (a na przyklejane - bardzo często), ale nigdy nie była to duża, zorganizowana akcja wielkiej firmy. Te duże preferują oklejanie latarni wlepkami.

Ulotki i plakaty przyklejane są zazwyczaj taśmą klejącą (ulotkarz idzie i klei tą samą techniką po kolei na wszystkich słupach, znakach drogowych, drzewach i rynnach) lub przybijane pinezkami tapicerskimi (takimi długimi - gdy akcja skupia się na drzewach). Niedawno natknąłem się na dosyć długie gwoździe plus tekturowe podkładki (!) - reklamę zerwałem, gwoździ nie dałem rady wyciągnąć. Wcześniej jeszcze była tablica przytwierdzona do drzewa <a href="http://picasaweb.google.pl/marek.p.jurkiewicz/Miecioplakaty#5266685507914972770">grubym drutem</a> (poszedłem na policję, ale funkcjonariusze stanęli w obronie "reklamodawcy" bo "jest obejma i nie niszczy drzewa").

Komentarz został ukrytyrozwiń

plame?a co powstrzymalo ich to? nie wydaje mi sie. beduini wroca na wielbladach i bez nich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Krakowie, choć zamiast gwoździ użyto zszywacza tapicerskiego, metody niestety podobne!

http://www.artzi.republika.pl/TPw24a.jpg
http://www.artzi.republika.pl/TPw24b.jpg

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.04.2009 01:53

brawo Panie Piotrze !!! szacunek się naley dla Pana szczególny, że mimo laurów, honorów Pan wciąż jest tam gdzie obywatelski dziennikarz byc powinien!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Daniel żaden z salonów na terenie Sieradza nie robił tej kampanii. Po prostu TPSA dało plamę montując te reklamy do drzew i teraz się jej się wypierają

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Niczyja kampania" także w Krakowie :>

http://www.artzi.republika.pl/TPw24.jpg

Komentarz został ukrytyrozwiń

powinniscie sie cieszyc ze beduini w sieradzu was odwiedzili. teraz juz wiedza, ze macie neostrada z telewizja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.