Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29120 miejsce

Sieradz - uszkodzone znaki drogowe

Oznakowania na polskich drogach zmieniają się bardzo często. Bardzo często też wandale uszkadzają znaki drogowe w miastach i nie tylko. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo jak i oznakowanie dróg powinny dbać o to, aby znaki były czytelne i w należyty sposób zamocowane.

Uszkodzony znak "D3" na naprawę zarządca drogi potrzebował dwa tygodnie / Fot. Piotr AndrzejakNiestety od 12 grudnia 2010 w Sieradzu na Alei Grunwaldzkiej znak "D3" (droga jednokierunkowa), jest uszkodzony i całkowicie niewidoczny dla kierowców. Zastanawiające jest tylko dlaczego żadna ze służb dbająca o bezpieczeństwo ruchu drogowego, nie zwróciła na to uwagi. W rozmowie telefonicznej z pełniącym obowiązki komendanta sieradzkiej straży Markiem Pacyną dowiedziałem się że SM uszkodzony znak zgłaszała trzykrotnie do zarządcy drogi. Pierwszy raz
Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu został powiadomiony o uszkodzeniach telefonicznie 13 grudnia 2010 r.

Do naprawy tego znaku potrzebne była: drabina i dwa klucze oczkowe, no i najważniejsze "Chęć aby to zrobić". / Fot. Piotr AndrzejakW rozmowie z naczelnikiem sieradzkiej drogówki dowiedziałem się, że nic policjanci nie wiedzieli, że ten znak jest uszkodzony, ale służby podejmą bezzwłoczną interwencje u zarządcy drogi, by było to naprawione. W rozmowie telefonicznej z dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych panem Robertem Piątkiem dowiedziałem się, iż zgłoszenie w dniu 13 grudnia odebrał zwykły robotnik i nie wie dlaczego nikt nie podjął interwencji w tej sprawie.

Ten znak na grodze krajowej zarządca naprawił w ciągu dwóch godzin od zgłoszenia. / Fot. Piotr AndrzejakW dalszej rozmowie z dyrektorem Piątkiem dowiedziałem się, że co pewien czas kontrolowany jest stan dróg i oznakowania. Zadałem wiec dyrektorowi pytanie? "Dlaczego podlegli mu pracownicy nie zwrócili uwagi na to, iż jest uszkodzony znak D3." Dyrektor Piątek też nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie. Zaś przykład z Zarządu Dróg Krajowych pokazuje, że tego typu zgłoszenia naprawiane są bezzwłocznie. 27 grudnia zgłoszono uszkodzony znak na ul. P.O.W. Brygada naprawcza zjawiła się na miejscu po dwóch godzinach. Wniosek nasuwa się jeden,jak ktoś zobaczy uszkodzony znak na drogach podległych Powiatowemu Zarządowi Dróg, najlepiej żeby go sam naprawił.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Podejrzewam iż dyrektor Piątek nie pochwali się jaką dostał nagrodę za wykonywanie wzorowo swoich obowiązków służbowych, a i podlegli dyrektorowi Piątkowi pracownicy perfekcyjnie wykonują swoje obowiązki. Tylko ja się czepiam jakiegoś jednego znaku drogowego :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ja
  • Ja
  • 28.12.2010 13:04

Brawo " Sokole Oko ", widzisz to czego inni nie dostrzegają a maja za to płacone. Ciekawe jakie premie na koniec roku dostaną urzędnicy z Powiatowego Zarządu Dróg od Starosty Olejnika

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kierowca z Sieradza
  • Kierowca z Sieradza
  • 27.12.2010 20:08

Panie Piotrze morze pracowników PZD, trzeba wysłać do okulisty. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.