Facebook Google+ Twitter

Sieradz: uważaj na przejścia dla pieszych i chodniki

Dziś na jednym w głównych skrzyżowań w mieście, ulic Polskiej Organizacji Wojskowej i Alei Grunwaldzkiej, przejście dla pieszych było w tragicznym stanie: przypominało jedno wielkie lodowisko. Praktycznie każda osoba, czy to starsza, czy młoda, miała problem z utrzymaniem równowagi.

20101213203.jpg / Fot. mmsMimo moich zgłoszeń u zarządcy drogi jak i w straży miejskiej, nikt odpowiedzialny za nasze bezpieczeństwo nie zjawił się na tym pechowym dla pieszych przejściu przez prawie dwie godziny.

W rozmowie telefonicznej z szefem oddziału ratunkowego sieradzkiego szpitala, dr. Andrzejem Wiśniewskim, dowiedziałem się, że lekarze tutejszego szpitala udzieli pomoc kilkunastu osobom ze skręceniami i zwichnięciami oraz kilku osobom ze złamaniami kończyn. Niestety, złamania były na tyle poważne, że te osoby zostały zatrzymane do dalszego leczenia na oddziale ortopedycznym.

W rozmowie z dyżurnym Straży Miejskiej w Sieradzu usłyszałem, iż w dniu dzisiejszym nikt z zarządców odpowiedzialnych za stan chodników nie został ukarany. Zastanawiające jest, jak będzie tłumaczył się zarządca drogi przed sądem, gdy osoby poszkodowane wstąpią z roszczeniami na drogę sądową, bo wszystkim poszkodowanym przysługuje takie prawo.

Po ponad dwóch godzinach zaobserwowałem pługopiaskarkę jadącą w stronę opisywanego skrzyżowania. Niestety, zbiornik na piasek z solą był pusty.

Tu pomógł dziadek, aby dziecku nie stała się krzywda / Fot. Piotr AndrzejakTo nie taniec, jakby ktoś sobie wyobrażał, tylko próba przejścia przez przejście dla pieszych w mieście powiatowym Sieradz / Fot. Piotr AndrzejakNiestety, pan w ciąganiu tylko odśnieżał chodnik, piachu i soli już nie było w zbiorniku. / Fot. Piotr Andrzejak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Panie Adamie, widzę że mało pan wie, samochód sam sobie odśnieżam bo nigdy mi tego nie robili drogowcy, co do posypywania chodników nie mi za to płacą, sam na to płace nie małe podatki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Mieszkowski
  • Adam Mieszkowski
  • 14.12.2010 07:49

Myślisz , że pod ręką mają tysiąc piaskarek lub więcej i tylko to jedno przejście dla pieszych pod opieką .Widziałbyś jak wyglądała droga do Burzenina i chyba lepiej najpierw uczynić drogi przejezdnymi i sukcesywnie przywracać pozostałe do stanu używalności.A czy nie mogłeś samemu złapać łopatę do ręki i iść z pomocą w obliczu tak złych warunków .odsypać trochę śniegu wokół swego samochodu ,a nie tylko narzekać i oczekiwać aż inni Cię obsłużą . Księciuniu się znalazł !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coroczna tradycja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.