Facebook Google+ Twitter

Sieradz. Zamknięte skrzyżowanie POW i Sarańskiej

Dziś w godzinach rannych zmieniła się organizacja ruchu na jednym z ważniejszych skrzyżowań w mieście - ulic Polskiej Organizacji Wojskowej i Sarańskiej. Firma Eko-Serwis z Sieradza, wykonawca robót kanalizacyjnych, musi poprawić nawierzchnię ulicy.

No i udało się. Brawo, pracownicy Eko-Serwisu! / Fot. Piotr AndrzejakW rozmowie z Jarosławem Tomczykiem z Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Sieradzu dowiedziałem się, że firma Eko-Serwis musi poprawić podkład ułożony pod warstwą masy asfaltowej, gdyż warstwa ta została ułożona nieprawidłowo i warstwa wierzchnia nie wytrzymuje natężenia ruchu na ulicy.

Harmonogram prac przewiduje, że całe prace w obrębie skrzyżowania maja potrwać tydzień, a ruch na skrzyżowani zostanie przywrócony do normalnego stanu w przyszły poniedziałek.

Dziś koło godz. 10.30 pracownicy firmy Eko-Serwisu zaczęli zrywać nawierzchnię ulicy. Jak mówią przechodnie, z którymi rozmawiałem, warstwę asfaltu robotnicy próbowali niszczyć łyżką od koparki. Aby zacząć zrywać wierzchnią warstwę asfaltu, pracownicy Eko-Serwisu, uszkodzili krawężnik i od tego miejsca zaczęli zrywanie nawierzchni.

Koparka, którą próbowano zerwać asfalt. / Fot. Piotr AndrzejakUderzenia koparki były tak silne, że budynek przy ul. POW 24 cały drżał. Dopiero po interwencji jednego z mieszkańców pracownicy zaprzestali swoich nieudanych prób demontażu nawierzchni.

W tym miejscu należy mieć tylko nadzieję, że te prace firma Eko-Serwis wykona prawidło i po trzech miesiącach nie trzeba będzie ponownie zamykać skrzyżowania.

Czytaj też: Niechciany obelisk. Czy w Sieradzu powstanie pomnik smoleński?

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 RokuWybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zbigniew Nastarowicz
  • Zbigniew Nastarowicz
  • 11.04.2011 15:16

Niech w ogóle zamkną miasto ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.