Facebook Google+ Twitter

Sieradz. Zatrzymano pijanego złodzieja samochodu

W nocy z 2 na 3 listopada, patrol straży miejskiej z Sieradza i policji dokonał zatrzymania złodziei samochodu.

Logo SM Sieradz / Fot. Piotr AndrzejakPatrol jadący radiowozem ul. Jana Pawła II, w pobliżu siedziby TP SA zobaczył auto jadące pod prąd w kierunku Wrocławia. Kierowca fiata punto zaczął uciekać najpierw chodnikiem, a następnie ulicą Jana Pawła II w kierunku Wrocławia, patrol ruszył w pościg. Na wysokości skrzyżowania Jana Pała II i Sikorskiego kierowca punto zgasił światła i zaczął uciekać dalej w kierunku Kłocka. Funkcjonariusze SM i policji dogonili go na wysokości Kłocka i zatrzymali auto.

Kierującym okazał się 24-letni mieszkaniec Łodzi. Kierujący był pod wpływem alkoholu; badanie wykazało, że ma 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W samochodzie, prócz kierowcy, były jeszcze 3 pijane osoby.

24-latek prowadzący fiata nie posiadał dokumentów od samochodu, jaki i prawa jazdy. Jak się okazało, auto było kradzione. Cała czwórka cudzego mienia trafiła do policyjnego aresztu.

W środę policjanci z Sieradza przekazali zatrzymanych funkcjonariuszom z Łodzi i to oni będą wyjaśniać jak doszło do kradzieży auta.

Nie jest to pierwszy sukces patroli mieszanych, straży miejskiej z policją. Za ten czyn grozi sprawcom kara do 10 lat pozbawienia wolności. Kierowca natomiast odpowie przed sieradzkim sądem za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu i bez uprawnień - za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

alehandro
  • alehandro
  • 08.11.2010 12:02

Straż miejska nie jest od budowania parkingów. Jak chcesz zmienić wygląd miasta to zagłosuj właściwie 21 listopada i dopiero wtedy wydziwiaj, ale już na władze miasta.
świetnie, że SM wali mandaty za beznadziejne parkowanie. Kierowcy staja gdzie chcą a potem zniszczone trawniki i pieniądze przeznaczone na inny cel wykoystuje się na ich renowacje. I koło zamknięte, bo Michael będzie wtedy wołał, że pieniądze są marnotrawione, gdzie straż miejska...

Komentarz został ukrytyrozwiń
MIchael
  • MIchael
  • 07.11.2010 22:26

Straż Miejska jest potzrebna jak dziura w moście.. od kiedy zmieniły się przepisy o drogach wewnętzrnych to Straż wlepia mandaty ile wlezie... chyba za punkt honoru sobie to wzieli żeby karać auta, żle zaparkowane... ale oczywiście nikt ze Straży miejskiej nie zada sobie pytanie czemu akurat auta stoja np. na trawie.... To ja za Was pomyślę i Wam odpowiem, bo ludzie nie mają gdzie parkować, aut jest dużo a parkingów jak na lekarstwo...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Strażnik
  • Strażnik
  • 05.11.2010 23:26

Jeden rzetelny materiał na ten temat Panie Piotrze, dziękujemy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.