Facebook Google+ Twitter

Sieradzanie następną blokadę dróg zrobią w Warszawie

Sieradzanie znowu walczą o to, by krajowa dyrekcja dróg wypowiedziała się w kwestii trasy S-8 (tzw. wariant łódzki), która miała biec przez Łódź i Sieradz.

Po ubiegłotygodniowym liczeniu samochodów w Sieradzu zorganizowano w środę kolejną akcję mającą zwrócić uwagę na uciążliwość tranzytu, jaki odbywa się przez centrum Sieradza, a który zniknąłby w przypadku budowy drogi ekspresowej S8.

Tym razem blisko 200 osób wzięło udział w blokowaniu sieradzkiego ronda, gdzie spotykają się trzy drogi krajowe – E12, E14 i E83. Przez godzinę uczestnicy pikiety chodzili przez przejścia dla pieszych na ul. Jana Pawła II i ul. Sienkiewicza.  / Fot. Zbigniew Nastarowicz

Wśród nich znalazły się m.in. zorganizowane grupy mieszkańców Złoczewa i Brzeźna, którzy również są zainteresowani przebiegiem S8 w wariancie łódzkim. W przedsięwzięciu wzięli udział także prezydent Sieradza Jacek Walczak oraz starosta sieradzki Dariusz Olejnik. Prezydent zapowiedział, że następnym krokiem w walce o S8 będzie kilkusetosobowy wyjazd do Warszawy. / Fot. Zbigniew Nastarowicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 14.06.2007 22:31

Bardziej idiotycznej formy protestu nie da się chyba wymyślić. Przecież dotkliwe społecznie jest takie bezmyślne szwendanie się emerytek po przejściu dla pieszych. Taki protest uderza w zwykłych obywateli, którzy jeżdżą, ale gdzieś muszą. Nie lepszych sposobów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

++++++++++++ !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.