Facebook Google+ Twitter

Sieradzanie w Powstaniu Warszawskim, nowa wystawa

W piątek 1 sierpnia w 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskie w Muzeum Okręgowym w Sieradzu otworzono wystawę upamiętniającą sieradzan biorących udział w tym zrywie niepodległościowym z 1944 roku.

70 Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego-Sieradz / Fot. Piotr AndrzejakDo dnia dzisiejszego z dokumentów, jakie udało się zebrać inicjatorowi tej wystawi Janowi Pietrzakowi sieradzkiemu regionaliście wspólnie z pracownikami Muzeum Okręgowego żyje tylko trzech uczestników Powstania Warszawskie.70 Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego-Sieradz / Fot. Piotr AndrzejakJedna z tych uczestniczek była gościem podczas otwarcia wystawy a chodzi tu o Panią Halinę Kolińską. W Szczecinie mieszka Halina Pilawska zaś w Warszawie Irena Jakimowicz-Zarębska.

Na wystawie można obejrzeć dokumenty upamiętniające 35 mieszkańców naszego miasta, którzy w 1944 roku brali udział w Powstaniu Warszawskim.

Podczas otwarcia wystawy uczestnicy 24 Biegu Powstania Warszawskiego z sieradzkiego „Jagiellończyka” Pani Halinie Kolińskiej przekazali jedne z medali, który otrzymywali uczestnicy biegu w Warszawie.70 Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego-Sieradz / Fot. Piotr Andrzejak

70 Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego-Sieradz / Fot. Piotr Andrzejak Przed otwarciem wystawy w Muzeum Okręgowym pod pomnikiem „Warszawie Miastu Niepokonanemu” odbyły się sieradzkie uroczystości związane z 70 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, w których uczestniczyli mieszkańcy naszego miasta.Wystawę o powstańcach można oglądać do 28 września przy ul. Rynek 1 w Sieradzu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.