Facebook Google+ Twitter

Sieradzka policja zwalcza dilerów

Sieradzcy stróże prawa wypowiedzieli wojnę narkomanom i dilerom. Policyjne patrole, wyposażone w specjalne testery poruszają się po terenie całego powiatu. Wyłapują osoby zachowujące sie podejrzanie i poddają je specjalistycznym testom na obecność substancji narkotycznych w organiźmie.

Logo z Komendy Głównej Policji.  / Fot. KGPW ostatnią sobotę późnym wieczorem policjanci skontrolowali grupę osób znajdujących przy ulicy Sportowej w Sieradzu. Podczas kontroli okazało się, że dwie osoby miały przy sobie narkotyki - amfetaminę i marihuanę.

Wszystkie pięć osób poddano badaniom na zawartość narkotyków w moczu. Z badania wynikło, że cała piątka brała narkotyki. Policja postanowiła przeszukać mieszkania i samochody wszystkich złapanych. U dwojga z nich znaleziono narkotyki. U pierwszej osoby znaleziono metalowy pojemnik z amfetaminą i marihuaną, zaś u drugiej dużą ilość amfetaminy przeznaczonej na handel.

Wymieniona dwójka znajduje się w policyjnej izbie zatrzymań sieradzkiej komendy. Pozostałych mężczyzn przesłuchano w charakterze świadków i zwolniono do domu. 24 - letniemu Sebastianowi B. i o trzy lata młodszemu Arturowi L., postawiono zarzut posiadania środków odurzających. Obaj mężczyźni przyznali się winy. Obaj nigdy nie weszli w konflikt z prawem. Za posiadanie narkotyków grozi i kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W stosunku do podejrzanych zastosowano poręczenie majątkowe. Obaj mężczyźni oczekują teraz na finał sprawy przed sieradzkim sądem. Jak poinformował mnie rzecznik sieradzkiej policji Paweł Chojnowski jest to już kolejna akcja skierowana przeciwko dilerom i narkomanom na terenie miasta i powiatu i na pewno nie ostatnia. Każda osoba poruszająca się na terenie powiatu sieradzkiego może być podana badaniom na obecność narkotyków w organiźmie. Policjanci są wyposażeni w testery i mogą ich użyć, gdy tylko zajdzie podejrzenie w stosunku do jakiejś osoby, że może być pod wpływem narkotyków.

Za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem narkotyków, grozi utrata prawa jazdy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Panowie to nie są łapanki tylko skoordynowane akcje przeciwko dilerom i narkomanom. Podejrzewam że w większości miast policja robi tego typu akcje i nikomu one nie przeszkadzają no z wyjątkiem dilerom i narkomana. A to że napisałem że każdy podejrzany może być poddany tego typu badaniom to nic złego, bo każdy z nas jeżeli ma czyste sumienie nie będzie się sprzeciwiał policji celem poddania się badaniom czy nie jest pod wpływem narkotyków, nikt z nas nie oponuje jak przy kontroli drogowej policja poprosi nas o to abyśmy dmuchnęli w alkomat, każdy z nas podaje się badaniu i nie ma żadnego problemy, bać powinni się dilerzy i narkomani

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, mój komentarz nie miał być złośliwym przytykiem, bo założenie było zgoła inne. Zgadzam się natomiast z komentarzem rumburaka, i ganię ripostę Piotra pod adresem rumburaka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spokojnie na pewno ministrantów w kościele nie będą kontrolować, ale jeżeli będą zachowywać się podejrzanie w nocy w ciemnych miejscach nie omieszkają ich skontrolować, jeżeli Ci kolego przeszkadza że policja skutecznie zwalcza dilerkę można wnioskować że masz coś na sumieniu, bo mi osobiście i wielu moim rozmówcą metody policji się podobają. A tak mam jedna uwagę jeżeli chcesz się wypowiadać na temat metod działania policji i komentowania czyjś materiał uzupełnij dane w profilu. Pozdrawiam Piotr Andrzejak

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mariusz nie wiem czy policjanci w innych miastach zwalczają dilerów, w Sieradzu to robią skutecznie i nie omieszkałem o tym napisać

Komentarz został ukrytyrozwiń

Natomiast policja z innych miast, dilerów nie zwalcza - rzecz jasna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.