Facebook Google+ Twitter

Sieradzka Temida wydała wyrok na pijanego kierowcę

7 kwietnia w Sądzie Rejonowym w Wydziale Grodzkim odbyła się rozprawa przeciwko Jackowi R. oskarżonemu o to, że w dniu 24 stycznia 2008 w Sieradzu prowadził samochód osobowy marki Audi pod wpływem alkoholu...

Zatrzymanie pijanego kierowcy przez policję / Fot. Zbigniew Nastarowicz...czyli o popełnienie przestępstwa z art. 178 & 1 kk. Była to druga rozprawa tego oskarżonego, pierwsza odbyła się w dniu 25 stycznia 2008 w tak zwanym trybie 48-godzinnym. Sprawca nie przyznał się wtedy do tego, iż prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Sąd musiał odroczyć rozprawę.

Wczoraj, czyli 7 kwietnia zeznania przed sieradzką Temidą składało czterech świadków - dwóch powołał oskarżony Jacek R., dwóch kolejnych świadków powołał sąd. Podczas rozprawy oskarżony przyznał się do tego, iż w feralnym dniu wraz z kolegami wypił po jednym piwie i sam pół litra wódki. Zeznania oskarżonego potwierdzają powołani przez niego świadkowie Jacek Ł. i Leszek G. Oskarżony przez całą rozprawę nie przyznawał się do tego, że prowadził samochód. Zeznania naocznych świadków i osób, które zatrzymały tego kierowcę, czyli Piotr Andrzejaka i Zbigniewa Nastarowicza wykluczyły zeznania oskarżonego, iż nie prowadził białego Audi.

Artykuł z "Dziennika Łódzkiego". / Fot. screenSąd po przeprowadzeniu postępowania dowodowego odczytał wniosek urzędu prokuratorskiego co do ukarania Jacka R. Oczywiście oskarżony prosił o uniewinnienie. Sędzia Katarzyna Osmulska ogłosiła wyrok, skazując oskarżonego Jacka R. na 8 miesięcy ograniczenia wolności. Przez ten czas oskarżony będzie musiał każdego miesiąca przepracować 30 godz. w sieradzkim Przedsiębiorstwie Komunalnym. Ponadto sprawca ma do zapłacenia prawie 1,5 tys. zł grzywny, koszty sądowe i opłaty na jedno z sieradzkich stowarzyszeń. Sąd zakazał oskarżonemu prowadzenia wszystkich pojazdów wraz z rowerami w ruchu lądowym na okres 3 lat. Wyrok w tej sprawie jest nie prawomocny. Oskarżonemu przysługuje odwołanie od tego wyroku, takie prawo przysługuje również sieradzkiej prokuraturze.

***

Zastanawiające jest dlaczego sędzia Osmulska nie wyraziła zgody na upublicznienie wizerunku i danych personalnych oskarżonego? Sędzia Osmulska uzasadniła odmowę tym, że nie należy naruszać dóbr osobistych oskarżonego. A gdzie dobra osób, które mogły zostać poszkodowane przez oskarżonego? Jak mnie poinformował Jerzy Gauza, prezes Sądu Rejonowego w Sieradzu,o tym czy są ujawniane mediom dane i wizerunek sprawcy decyduje skład orzekający, po zapoznaniu się z aktami sprawy.


Czytaj także:
Dziennikarze Wiadomości24.pl zatrzymali pijanego kierowcę
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

I nareszcie epilog w tej sprawie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adam twoje zdanie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

gruba przesada w tytule, pretensjonalne
czy będziemy pisać o sieradzkim Zeusie, Geniuszu sieradzan i Jowisz wie o jakim jeszcze panteonie sieradzkim??

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo dobry materiał, gratulacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.