Facebook Google+ Twitter

Sierakowski o "polskich obozach" Obamy: Nic się nie stało

Sławomir Sierakowski z "Krytyki Politycznej" powiedział dzisiaj w TVN24, że reakcja polskich władz w sprawie słów prezydenta USA o "polskich obozach" jest przesadzona.

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski komentując przemówienie Obamy napisał, że zdominowała je ignorancja oraz niekompetencja. Tej bardzo ostrej reakcji Sikorskiego nie rozumie Sławomir Sierakowski, który nie widzi niczego złego w określaniu hitlerowskich obozów koncentracyjnych "polskimi obozami śmierci".

Według publicysty "Krytyki Politycznej" to wyrażenie ma tylko geograficzny aspekt; i nikt w USA nie wierzy w to, że Polacy w obozach mordowali Żydów. Ciekawe, że Szewach Weiss kompletnie nie zgadza się z tym twierdzeniem i mówi, że myślenie o "polskich obozach śmierci" jest w USA powszechne.

Co gorsza do tego incydentu doszło podczas uroczystości nagrodzenia Jana Karskiego oraz Polski za godną postawę w sprawie Holocaustu. Leszek Miller powiedział, że Adam Rotfeld desygnowany do odebrania nagrody, nie powinien jej odbierać.

Z kolei Jarosław Kaczyński obwinia za całą sytuację polski rząd i mówi, że jest to skutek źle prowadzonej polityki zagranicznej.

Sławomir Sierakowski przyniósł do TVN 24 "Medaliony" Zofii Nałkowskiej,w której również znajduje się sformułowanie "polski obóz śmierci". Publicysta w takim wyrażeniu nie dostrzega niczego złego. Zauważa również, że Polacy wobec mordowanych Żydów zachowywali się bardzo pasywnie. Sierakowski skrytykował polskie władze, za zbyt histeryczną reakcję. Lewicowy guru stwierdził, że po raz kolejny odsłoniła się polska dusza, doskonale opisana przez Witolda Gombrowicza w "Transatlantyku".

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

lolek
  • lolek
  • 31.05.2012 11:31

"Krytyka Polityczna" zaprosiła ,do Polski NEOFASZYSTOWSKIE grupy z Niemiec "

koźmiński ma niezłe wykształcenie.Chyba skończył Harvard.Tak samo jak Obama.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Koźmiński widział pan przelewy które rzekomo finansuje rząd premiera Tuska bo ja nie i niech pan głupot nie wypisuje bo to świadczy o pana inteligencji życzę panu dalszych wypowiedzi w podobnym tonie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdzie są dowody na to finansowanie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 30.05.2012 12:30

Sierakowskiego szefa "Krytyki Politycznej" sowicie finansuje rząd Tuska. Warto przypomnieć że "Krytyka Polityczna" zaprosiła ,do Polski neofaszystowskie grupy z Niemiec ,by rozbijały przemarsz patriotów polskich 11 Listopada 2011 roku. neofaszyści ci opluwali przemarsz patriotów i prowokowali burdy uliczne ,a TVN cynicznie je nagrywała wskazując ,że to wina PiS i prawicy.A gdy policja wkroczyła do akcji by wyłapać prowokatorów z Niemiec to udzielili im schronienia w swoim lokalu , by im broń Boże krzywdy nie zrobił! Oto czym jest Sierakowski ,Krytyka "Polityczna" i kogo sponsoruje sowicie rząd Tuska!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bohater i natchnienie wielkiego przeboju zespołu Dżem '' Czerwony jak cegła'' ''guru''? Sierakowski przemówił. I to mógłby być koniec komentarza biorąc pod uwagę dorobek Krytyki Politycznej ale doprawdy trzeba być kompletnie odizolowanym od realiów życia żeby pisać takie bzdury. Oburzeni są ludzie którzy przeżyli Holocaust np.Szewach Weiss a to kryptokomunista wali ''nic się nie stało''. Warto jeszcze podkreślić jedną rzecz, te nieuki z Białego Domu plus Obama nie mają pojęcia o historii Polski lat Okupacji umieszczając frazę o ''polskim ruchu oporu''. Te debile/ w/g terminu medycznego/ nie wiedzą że w Polsce było Państwo Podziemne , że Polska nigdy nie podpisała jak np.Francja kapitulacji!! Była w stanie wojny z Niemcami. Ruch oporu był w tchórzliwej Francji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.