Facebook Google+ Twitter

Siergiej Sadow – Spadkobierca Zakonu, księga 1 t.2

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-28 07:26

Gdzie szukać magicznego artefaktu, który nie chce być odnaleziony? Tylko Bóg jeden wie, i może jeszcze jasnowidz...

 / Fot. PromoJegorowi udało się przetrwać ciężkie próby i zostać rycerzem, ale to dopiero początek drogi. Trzeba będzie się nieźle napocić, by dojść do wyznaczonego celu.
Na szczęście, ma w świecie magii oddanych przyjaciół. Na nieszczęście, ma też zajadłego wroga!
Kim jest tajemniczy mag Lśniący, który wszelkimi sposobami, maniakalnie, usiłuje zabić Jegora. Nie wahając się rozpętać nawet wojny, byle dopaść chłopca…Czemuż tak straszliwie go nienawidzi? A może panicznie się boi?
Zdeterminowana i nader malownicza grupka podróżników – dwaj rycerze, elf, mag, złodziejka – przedziera się przez niebezpieczne tereny. Za nimi podążają najemni zabójcy i „łowcy głów”. Przed nimi rozciąga się kraj ogarnięty wojenną pożogą. Czy zdołają dotrzeć do Bizancjum i wpaść na trop Klucza?

Sadow nie zrobił z bohatera małego Conana, lecz przekonywająco przedstawił nam wyczerpujący proces nauki, dzięki któremu chłopiec ma szansę przetrwania w nowym świecie. Kiedy wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż, z upływem czasu zbiera się wokół niego malownicza drużyna: elf, złodziejka, sędziwy rycerz, gburowaty mag i sprytny wyrostek. Cała ta kompania podróżuje przez mocno zróżnicowany świat, którego realia zaskakują zarówno głównego bohatera, jaki czytelnika.
Autorowi udało się stworzyć zajmującą historię, pełną gier z naszymi przyzwyczajeniami literackimi. Losy dzielnego i nieco sceptycznie nastawionego do rzeczywistości chłopca bawią i czasami wzruszają. Alternatywna rzeczywistość jest złożona i barwna. Sadow, mnożąc potyczki, bójki, zasadzki, oblężenia i spiski dba, byśmy się nie nudzili.
(…) Warto sięgnąć po książkę Sadowa nie tylko, by przekonać się, jak skończyła się trudna wędrówka trzynastolatka, ale także dlatego, że całość jest solidnie napisana i wciągająca, okraszona sporą dawką humoru.
Małgorzata Tomaszek: SFFiH nr 52/2010


data wydania: luty 2010
wymiary: 125 x 205
liczba stron: 392
oprawa: miękka
cena: 31.90

Wydawnictwo Fabryka Słów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.