Facebook Google+ Twitter

"Sierpień 80" wciąż okupuje Kompanię Węglową

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-10 20:11

Górnicy, którzy wczoraj zajęli salę konferencyjną siedziby holdingu, domagają się kilkunastoprocentowych podwyżek płac. Jak mówią będę okupować siedziby dopóki zarządy spółek nie podejmą rozmów.

Przedstawiciele kolejnych związków także domagają się negocjacji płacowych. Górnicza Solidarność, Związek Zawodowy Górników i Kadra wystosowały do zarządu Kompanii list, w którym domagają się rozpoczęcia negocjacji nie później niż 12 lutego.

W holdingu rozmowy płacowe odbędą się pod koniec miesiąca. Nie wiadomo z kolei czy w kopalniach należących do Kompanii Węglowej będą w tym roku jakiekolwiek podwyżki. Jeszcze wczoraj zarząd spółki proponował 5-procentowy wzrost wynagrodzeń, dziś jednak sytuacja zmieniła się diametralnie.

W Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym zapadł wyrok nakazujący Jastrzębskiej Spółce Węglowej zapłatę podatku od wyrobisk. Oznacza to, że wkrótce i od Kompanii Węglowej gminy mogą się domagać zapłaty zaległego podatku. Zarząd spółki musiał więc utworzyć rezerwy i zabezpieczyć na ten cel 220 milionów złotych. To zmieni wynik finansowy spółki za zeszły rok z dodatniego na ujemny.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.