Facebook Google+ Twitter

Sierpniowa noc meteorów. Za nami deszcz Perseidów

Zaproszeni byli wszyscy. Pod jednym warunkiem – każdy musiał mieć choć jedno marzenie. „Przez pół godziny, zobaczyłem sześć spadających gwiazd – na trzy życzenia, każde pomyślane podwójnie” – mówi Krzysztof, obserwator z plaży w Brzeźnie.

Spadający Perseid / Fot. Obserwatorium astronomiczne GSAObserwowane od 2 tys. lat Perseidy i dziś gromadzą miliony widzów. Rój meteorów, który wczorajszej nocy, mimo zachmurzenia, zagrał przepiękny spektakl „spadających gwiazd”, jak co roku zachwycił poławiaczy marzeń. Gdańskie plaże przemieniły się w największy amfiteatr świata. A spektakl wcale się nie zakończył. Zjawisko spadających gwiazd, choć już mniej intensywne, możemy podziwiać do końca sierpnia.

„Jesteś marzycielem i masz głowę pełną życzeń do spełnienia? Sierpniowe niebo ponownie zapłonie nad Polską w malowniczym spektaklu spadających gwiazd. Dołącz do 3. oficjalnej NOCY SPADAJĄCYCH GWIAZD i propaguj ideę spoglądania czasem do góry” – zachęcają organizatorzy wydarzenia na portalu facebook.

74 tysiące internautów całej Polski zadeklarowało swoją gotowość do obserwowania deszczu Perseidów. „Przez pół godziny, zobaczyłem sześć spadających gwiazd – na trzy życzenia, każde pomyślane podwójnie” – mówi Krzysztof, obserwator z plaży w Brzeźnie.

Wystarczy wziąć koc i udać się w miejsce oddalone od miejskich świateł. „Do obserwacji nie jest potrzebny żaden sprzęt, a wręcz żaden sprzęt raczej nie ułatwi obserwacji” – tłumaczy Adam Dąbrowski z Obserwatorium Astronomicznego Gdańskich Szkół Autonomicznych.

Warto zadzierać głowy w górę. Na kolejne sierpniowe spektakle Perseidów czekać trzeba będzie cały rok.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ARTEK
  • ARTEK
  • 20.08.2012 21:56

No szkoda że się skończyło !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gosia
  • Gosia
  • 13.08.2012 16:01

Piękne widowisko. Szkoda, tylko, że było tak zimno!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.