Facebook Google+ Twitter

Sierżanci: Owczarek, Golden, Terier w trudnej policyjnej służbie

Na co dzień 848 przewodników psów służbowych zajmuje się 662 psami patrolowo-tropiącymi, 93 wyspecjalizowanymi w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych, 154 w ujawnianiu narkotyków. Psie umiejętności są niezastąpione w walce z przestępczością.

 / Fot. Archiwum KWP Szczecin- Obecnie w Zachodniopomorskiej Policji jest 54 psów służbowych różnych kategorii. Obok psów patrolowo- / Fot. Archiwum KWP Szczecintropiących, KWP w Szczecinie posiada psy do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych, wyszukiwania zapachów narkotyków, wyszukiwania zapachu zwłok ludzkich – poinformował rzecznik prasowy kom. Przemysław Kimon.

Psy służbowe są używane do: przeszukiwania terenu, pomieszczeń, pojazdów, statków żeglugi śródlądowej, morskich i powietrznych oraz przesyłek i bagaży w celu odnalezienia osób lub przedmiotów, wyszukania śladów pozostawionych przez ludzi itp.

 / Fot. Archiwum KWP SzczecinWykorzystywane są w czasie pościgu za osobami podejrzanymi o popełnienie przestępstwa oraz zasadzek i działań blokadowych. Zatrzymywania i konwojowania najniebezpieczniejszych przestępców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Może w przyszłości jakaś duża galeria z czworonożnymi stróżami prawa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.