Facebook Google+ Twitter

Sigur Rós zagra w Warszawie!

Dopiero ochłonęliśmy po wielkiej rewelacji - Queens of the Stone Age wreszcie przyjadą do Polski, gdy Alter Art wyskoczył z następną. Sigur Rós, jeden z najważniejszych islandzkich zespołów, wraca do Polski ze studyjnym koncertem.

 / Fot. plakatWarto otworzyć kalendarze i zapisać sobie dobrze tą datę - 25 czerwca w Warszawie, miejmy nadzieję upalny wtorek, Sigur Rós zjawią się po raz kolejny nad Wisłą. Miejscem, w którym zagrają, jest Amfiteatr Sowińskiego w stolicy, a więc miejsce, w którym już kilka lat temu mieli okazję dać inny, niezwykły koncert.

Spodziewam się czegoś wielkiego po tym występie - zespół osiągnął już wiele stopni wtajemniczenia i dobił osiemnastki - kto by pomyślał, że tyle lat minęło od momentu, kiedy w Reykjaviku, tym kompletnie niezwykłym i pełnym niespodzianek punkciku na mapie ziemi, powstanie muzyczny koncept, który zdobędzie sławę na całym świecie i który wskaże nowe możliwości, nową estetykę w muzyce, przekroczy pewne bariery. Stąd, wierzę, równoczesna dojrzałość koncertu i muzycznego doznania przygotowanego na tę okoliczność.

Drugim powodem, dla którego będzie to wydarzenie niezwykłe, jest przerwana wreszcie albumowa cisza - po długich latach milczenia i odżegnywania się od pracy nad kolejnymi płytami, Sigurzy wrócili do studia i nagrali dzieło godne poprzedników - "Valtari" nie ustępuje urodą swoim świetnym poprzedniczkom.

Zapraszamy serdecznie na ten koncert! I słuchamy - "Valtari"Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.