Facebook Google+ Twitter

Sikh po raz kolejny odmówił zdjęcia turbanu na lotnisku

Shaminder Puri znów odmówił zdjęcia turbanu na warszawskim lotnisku. Sprawa trafiła do sądu. Broni go Helsińska Fundacja Praw Człowieka. "Nie jesteśmy w Korei Północnej tylko w Polsce" - podsumowuje Puri.

 / Fot. Piotrus, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ok%C4%99cie_-_budynek_07.JPGPraktykujący sikh z brytyjskim paszportem odmówił zdjęcia nakrycia głowy podczas kontroli granicznej. Zrobił to już po raz drugi, gdyż jak tłumaczy, zdjęcie turbanu jest równoznaczne z obrazą. Już wcześniej, 7 września sikh pozwał Straż Graniczą o naruszenie jego uczuć religijnych.

Shaminder Puri opowiada, że mimo odbywania licznych podróży, taka sytuacja spotkała go po raz pierwszy, właśnie w naszym kraju. Dodaje, że turban mógłby zdjąć, gdyby miał powód, np. bramki na lotnisku piszczałyby, gdy przez nie przechodzi. Jednak do nich nie został nawet dopuszczony.

Helsińska Fundacja Praw Człowieka postanowiła bronić sikha. "Zastosowane przez straż graniczną środki są nieproporcjonalne do sytuacji. Straż graniczna zaczyna od środka ostatecznego, a powinna najpierw użyć chociażby detektorów metali" - uważa prawniczka fundacji Karolina Rosiłowicz.

"Taką kontrolę przechodzą wszyscy i nie ma ona na celu utrudniania podróży, tylko zapewnienie bezpieczeństwa" - odpowiada chor. Agnieszka Golias z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Może po prostu było mu zimno w główkę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę że wystarczyło by trochę dobrej woli ze strony funkcjonariuszy i nie było by sprawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No ciekawe ile haszu w turbanie miał hehehe

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lukassuss
  • Lukassuss
  • 22.09.2010 13:14

Och jakże mi go szkoda. Ciekawe czy jak pójdę do meczetu i będę chciał tam wejść w butach to też mi pozwolą bo ich zdjęcie będzie "obrażało moje uczucia"?!

Jak mu się nie podobają prawa kraju do którego przyjeżdża - niech nie przyjeżdża. Śmieszna "poprawność polityczna" zaczyna graniczyć z absurdem. Albo już dawno przekroczyła tą granicę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jean-Luc Picard
  • Jean-Luc Picard
  • 21.09.2010 14:09

Ten Sikh powinien zostać obciążony kosztami Sądowymi za narażanie na szwank dobrej reputacji służby granicznej i bezpieczeństwa obywateli.Świętą Krową on nie jest.A jak się nie podobają nasze zasady to niech w domu siedzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.