Sikora czternasty podczas sprintu w Oestersund

Tomasz Sikora zajął 14. miejsce w biegu sprinterskim podczas zawodów Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund. Triumfował Norweg Ole Einar Bjoerndalen.

Tomasz Sikora jeszcze nie jest w najwyższej formie w nowym sezonie. Polak wprawdzie na strzelnicy pomylił się tylko raz (0+1), ale jego bieg nie był najszybszy. Ostatecznie Sikora w sobotnim biegu sprinterskim został sklasyfikowany na 14. pozycji. Zawody wygrał bezbłędnie strzelający i szybko biegnący Norweg Ole Einar Bjoerndalen (0+0). Drugie miejsce zajął jego rodak - Emil Hegle Svendsen - który pobiegł jeszcze szybciej, ale raz spudłowal na strzelnicy (0+1). Trzeci był rewelacyjny znów Tim Burke (przed dwoma dniami sensacyjnie zajął 2. miejsce w biegu indywidualnym). Amerykanin bardzo dobrze pobiegł oraz nie pudłował (0+0).

W sobotnich zawodach startowali również trzej inni nasi reprezentanci. Niestety żadnemu z nich nie udało się zdobyć punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W stawce 132 zawodników Mirosław Kobus zajął 79. miejsce (1+0), Łukasz Szczurek 92. (1+1), a Łukasz Witek 109. (1+3).