Sikora piętnasty podczas sprintu w Whistler

Tomasz Sikora zajął 15. miejsce w biegu sprinterskim podczas zawodów Pucharu Świata w kanadyjskim Whistler.

Tomasz Sikora. / Fot. EPA/BONNY MAKAREWICZTomasz Sikora jeszcze nie jest w formie po ubiegłotygodniowym przeziębieniu. Polak wprawdzie na strzelnicy pomylił się tylko raz (0+1), ale jego bieg nie był szybki. Ostatecznie Sikora w piątkowym biegu sprinterskim został sklasyfikowany na 15. miejscu. Zawody wygrał bezbłędnie strzelający i szybko biegnący Norweg Lars Berger (0+0). Drugie miejsce zajął utytułowany jego rodak - Ole Einar Bjoerndalen (0+0). Trzeci był Austriak Christoph Sumann (0+0).

Sikora, pomimo słabszego występu w Whistler, wciąż pozostaje liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (752 punkty). Drugi jest Bjoerndalen (750), a trzeci Maksim Czudow z Rosji (649). W piątkowych zawodach startowali również trzej inni Polacy. Zajęli oni odległe miejsca. Łukasz Szczurek był 74., Krzysztof Pływaczyk - 82., a Adam Kwak - 85.