Facebook Google+ Twitter

Sikora szósty, a Cyl szesnasta w pościgu w Anterselvie

Tomasz Sikora zajął szóste miejsce, a Agnieszka Cyl szesnaste w biegu pościgowym we włoskiej Anterselvie. Zawody wygrali: Niemka Andrea Henkel i Austriak Daniel Mesotitsch.

Wyniki biegu pościgowego kobiet (10 km) podczas zawodów o Puchar Świata 2009/2010 w Anterselvie (Włochy) / Fot. Mariusz MichalskiW niedzielę we włoskiej Anterselvie rozegrano biegi pościgowe w biathlonie. Na linii startu stanęło sześćdziesiąt najlepszych zawodniczek i zawodników z piątkowego i sobotniego biegu sprinterskiego. Spośród reprezentantów i reprezentantek Polski taką kwalifikację zdołali uzyskać: Tomasz Sikora (11. w sprincie), Agnieszka Cyl (12.), Magdalena Gwizdoń (32.), Weronika Nowakowska (37.), Paulina Bobak (50.) i Krystyna Pałka (54.).

Wśród pań triumfowała, druga w piątek, Niemka Andrea Henkel, która na strzelnicy chybiła tylko raz. Na podium znalazła się również jej rodaczka Magdalena Neuner (+23,3 sek. straty, 4 pudła; 1. w sprincie) i Norweżka Ann Kristin Aafedt Flatland (+44,9 , 1 pudło, 4. w sprincie).

Wyniki biegu pościgowego mężczyzn (12,5 km) podczas zawodów o Puchar Świata 2009/2010 w Anterselvie (Włochy) / Fot. Mariusz MichalskiSpośród naszych reprezentantek najwyżej sklasyfikowana została oczywiście Agnieszka Cyl. Polka, dwunasta w sprincie, nie wykorzystała swojej szansy, by awansować do najlepszej dziesiątki zawodów. Spudłowała aż cztery razy i spadła o cztery pozycje (+3.00,0). Z kolei Magdalena Gwizdoń chybiła o jeden raz mniej i w efekcie awansowała o dwie pozycje (+4.01,7). Również lepszy wynik niż w piątek osiągnęła Weronika Nowakowska. Ona wprawdzie spudłowała cztery razy, ale przesunęła się z trzydziestej siódmej na trzydziestą drugą pozycję.

Dobrze na strzelnicy spisała się dziś Paulina Bobak. Polka na dwadzieścia krążków nie strąciła tylko dwóch i dzięki temu przesunęła się aż o dziesięć pozycji, zajmując ostatnie punktowane miejsce (+5.16,6). Na czterdziestej pozycji ex aequo z Polką sklasyfikowana został również Kazaszka Jelena Chrustaliewa. Najgorzej wypadła Krystyna Pałka, jednak i ona pomimo czterech karnych rund (za każde pudło na strzelnicy należy pokonać karną rundę długości 150 m - przyp. red.) awansowała o dziesięć pozycji.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2009/2010 w rywalizacji kobiet po biegu pościgowym (10 km) w Anterselvie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.