Facebook Google+ Twitter

Sikorski: Amerykanie wywiążą się z obietnicy rotacyjnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-05 07:33

Jako udaną określił swoją wizytę w Stanach Zjednoczonych minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Przed odlotem do polski szef polskiej dyplomacji spotkał się z doradca Baracka Obamy do spraw bezpieczeństwa narodowego generałem Jamesem Jonesem.

Po wyjściu z Białego Domu Radosław Sikorski poinformował, że rozmawiał z generałem Jonesem o Afganistanie NATO oraz stosunkach dwustronnych. Sikorski wyraził przekonanie, że amerykanie wywiążą się z obietnicy rotacyjnej a później stałej obecności rakiet Patriot w Polsce.

Radosław Sikorski powiedział również, że na terenie naszego kraju powinny się znaleźć inne NATO-wskie instalacje. Szef poinformował również, że decyzje dotyczące wysłania do Afganistanu dodatkowych wojsk będą zapadać w ramach NATO.

Minister Sikorski podkreślił, że nie czuje się rozczarowany faktem, że nie spotkał się z Hillary Clinton. Wyraził przekonanie, że nowy termin spotkania z Hillary Clinton zostanie ustalony w najbliższym czasie. Zasugerował, że mogłoby się ono odbyć w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.