Facebook Google+ Twitter

Sikorski będzie musiał się tłumaczyć?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-08 13:06

PiS złoży wniosek o nadzwyczajne posiedzenie komisji spraw zagranicznych dotyczące Radosława Sikorskiego. Według Prawa i Sprawiedliwości, szef dyplomacji powinien wytłumaczyć swoją nieobecność na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych w Cordobie, które poświęcone było europejskiej służbie zagranicznej.

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak mówi, że Radosław Sikorski zaniedbuje swoje obowiązki konstytucyjne i powinien się z tego wytłumaczyć. Dodał, że jeżeli zamierza prowadzić prezydencką kampanię wyborczą to powinien podać się do dymisji.

Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Andrzej Halicki z PO twierdzi, że spotkanie szefów europejskich dyplomacji nie było spotkaniem formalnym, tak więc Radosław Sikorski nie ma z czego się tłumaczyć. Wyjaśnił, że było to spotkanie przygotowawcze, na którym Polskę - zgodnie z procedurą - reprezentował ambasador.

Kandydat na prezydenta z SLD Jerzy Szmajdziński mówi, że Radosław Sikorski na czas kampanii wyborczej powinien wziąć od dyplomacji urlop, a to że spotkanie w Cordobie nie miało charakteru formalnego nie tłumaczy Sikorskiego. "Nieformalne są ważniejsze niż formalne, bo na formalnych zatwierdza się to co ustalono wcześniej" - powiedział. Dodał, że spotkania nieformalne dają możliwość wyrażenia swoich opinii w sposób nieskrępowany oraz możliwość poznania poglądów innych.

Spotkanie szefów unijnej dyplomacji odbyło się w hiszpańskiej Cordobie w ubiegły weekend. W tym czasie Radosław Sikorski uczestniczył między innymi w Zjeździe Młodych Demokratów w Katowicach. Odbyła się tam między innymi debata z jego kontrkandydatem w prawyborach PO - Bronisławem Komorowskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.