Facebook Google+ Twitter

Sikorski contra Komorowski. Debata prawyborcza

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-06 16:39

W Katowicach odbyła się debata przedwyborcza PO. Na pytania przygotowane przez Młodych Demokratów odpowiadali Bronisław Komorowski i Radosław Sikorski. Obaj politycy rywalizują bowiem o nominację Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich.

Było emocjonująco. Każdy z kandydatów przedstawił swoje stanowisko w sprawie zmian w konstytucji, stanowiska w kwestii parytetów oraz zapłodnienia in vitro.

In vitro

Obaj kandydaci popierają stosowanie tej metody w walce z bezpłodnością. Nie chcą jednak, by przeprowadzano zapłodnienia w ten sposób bez żadnych ograniczeń.

Radosław Sikorski uważa, że bezpłodność to dramat ludzi, którzy się kochają i chcą , ale nie mogą mieć dzieci. Jego zdaniem Kościół popełniłby błąd, gdyby potępił tę metodę. Szef MSZ przyznał, że sprawa ta ma jednak skomplikowane podłoże etyczne i należy ją zgłębić.

Bronisław Komorowski również popiera zapłodnienie in vitro. Marszałek Sejmu zaznaczył, że przed tym problemem musi stanąć cała Platforma. Komorowski wierzy, że uda się wypracować w tej sprawie kompromis, który połączy poglądy liberalne i konserwatywne na metodę in vitro.

Życiowe wartości

Politycy PO mówili też o wartościach, jakimi kierują się w życiu. Dla Radosława Sikorskiego trzy najważniejsze idee to honor, ojczyzna i wolny rynek.

Tymczasem Komorowski podkreślił, że należy mieć rewolucyjną wolę zmieniania świata, a następnie trzeba zbierać doświadczenia, które można potem wykorzystać w celu właśnie dokonania zmian.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.