Facebook Google+ Twitter

Sikorski coraz lepszy od Komorowskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-05 07:49

Szef MSZ Radosław Sikorski ma już takie poparcie potencjalnych wyborców, jakim wcześniej cieszył się tylko premier Tusk - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". W sondażu prezydenckim instytutu Homo Homini ministra poparła prawie 1/3 badanych. Gazeta zamieszcza sondaż w dwóch wariantach. W jednym w wyborach startuje minister spraw zagranicznych, w drugim marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

Z sondażu Homo Homini dla "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbywały się w tę niedzielę i walczyłby w nich szef dyplomacji, głosowałoby na niego 32 procent badanych. To o 5 punktów procentowych więcej niż pod koniec stycznia.

Na Lecha Kaczyńskiego tymczasem głosowałby co piąty badany. Głowa państwa straciła w stosunku do badania z 28 stycznia dwa punkty procentowe. Gdyby o fotel zawalczył Bronisław Komorowski, wybrałoby go 29 procent badanych. Na obecnie rządzącego prezydenta zdecydowałoby się wtedy 21 procent, czyli o 1 punkt procentowy więcej niż 28 stycznia.

"Dziennik Gazeta Prawna" podaje, że na kolejnych miejscach w rankingu znajdują się Andrzej Olechowski, Jerzy Szmajdziński i Marek Jurek. Na liście po raz pierwszy nie pojawia się Włodzimierz Cimoszewicz. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą sobotę, poszłoby się na nie 62 procent respondentów. Badanie przeprowadzono 28.01 i 02.02 na reprezentatywnej grupie ponad 1000 dorosłych Polaków

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.