Facebook Google+ Twitter

Sikorski coraz popularniejszy

Według sondażu GKF Polonia, który został przygotowany dla „Rzeczpospolitej”, minister Sikorski zyskuje w oczach Polaków, natomiast prezydent i premier tracą poparcie społeczne.

minister Sikorski / Fot. źródło: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/aa/Radek_Sikorski_051207-D-2987S-040.jpg/250px-Radek_Sikorski_051207-D-2987S-040.jpgPo ostatnich wydarzeniach w Polsce i na świecie - wojnie w Gruzji, zamieszaniu wokół tarczy antyrakietowej, nawałnicy w kraju - ranking polskich polityków uległ pewnym zmianom. Obserwujemy zdecydowany wzrost zainteresowania osobą Sikorskiego. Coraz więcej Polaków zagłosowałoby na obecnego ministra w najbliższych wyborach prezydenckich. Polityk poprawił swoje notowania o 3 punkty. W tej chwilicheć poparcia go, deklaruje 7 proc. ankietowanych. Jest to zapewne rezultat ukończenia negocjacji w sprawie tarczy antyrakietowej, które zostały zawarte na zdecydowanie korzystniejszych warunkach, niż początkowo proponowali nam Amerykanie.

W rankingu nadal przoduje Donald Tusk, z wynikiem 29 procent, jednakże jego poparcie zmniejszyło się o 2 punkty procentowe. Podobnie "ubyło" obecnemu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu – z 11 na 9 punktów procentowych. Daje mu to trzecie miejsce w rankingu. Obaj panowie zapewne stracili przez "trudną kohabitację".

Obaj politycy rywalizują ze sobą na wielu polach. Jak mówi Newsweekowi Lech Kaczyński: - W bieganiu wypadam gorzej od Tuska. W piłkę grałem ostatni raz na studiach. Ale cholesterol mam lepszy.

Tuska w klasyfikacji goni były premier Kazimierz Marcinkiewicz, ma poparcie rzędu 13 procent. Ciekawe czy on także ma lepszy cholesterol od obecnego szefa rządu?

Zbigniew Ziobro, z wynikiem 7 procent, również plasuje się w czołówce. Jednakże polityk oznajmia, że nie planuje startu w wyborach prezydenckich. Taki sam wynik jak Kaczyński osiagnął Włodzimierz Cimoszewicz. Polityk lewicy poprawił swoje notowania o dwa punkty.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.