Facebook Google+ Twitter

Sikorski i Asmus

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-01 20:11

Radosław Sikorski z całą pewnością zna Rona Asmusa. Obaj panowie spotkali się w Brukseli przed rozpoczęciem unijnego szczytu w sprawie Gruzji. Amerykanin prowadził bowiem debatę w której brał udział polski minister.

Ron Asmus jest na co dzień politykiem amerykańskich Demokratów. W Polsce popularność i sławę zdobył dzięki rozmowie prezydenta z ministrem spraw zagranicznych. Lech Kaczyński miał pytać Radosława Sikorskiego "czy zna pan Rona Asmusa?". A kiedy Sikorski potwierdził, prezydent odparł: "Proszę zaprotokołować - potwierdził, że zna Rona Asmusa".

W Brukseli Radosław Sikorski podtrzymał swoje zeznania. "Proszę zaprotokołować, że przyznaję się do znajomości z tym panem i że mam nadzieję, że w administracji amerykańskiej pan Ron Asmus będzie zajmował prominentne stanowisko, bo jest wypróbowanym przyjacielem naszego kraju" - powiedział szef MSZ.

Obaj panowie wspólnie pozowali fotoreporterom do zdjęć. A jeszcze w trakcie zorganizowanej przez Fundację Marshalla debaty Asmus kilkakrotnie po imieniu zwracał się do polskiego ministra. Asmus i Sikorski pokazali też dziennikarzom portret amerykańskiego Wuja Sama z podpisem "A czy Ty znasz Rona Asmusa?".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.