Facebook Google+ Twitter

Sikorski: Jako prezydent byłbym lepszy w modernizowaniu Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-24 08:56

Szef dyplomacji Radosław Sikorski uważa, że jako prezydent byłby lepszy w modernizowaniu Polski, niż Bronisław Komorowski. W czwartek o północy zakończą się prawybory w Platformie Obywatelskiej. O tym, który z polityków będzie kandydatem PO na prezydenta, dowiemy się w sobotę.

Radosław Sikorski powiedział w radiowej Trójce, że w pełni popiera modernizacyjne plany Donalda Tuska jako premiera. Zaznaczył, że jako prezydent sięgałby po prawo do weta tylko w ostateczności. Odnosząc się do kontrowersyjnych kwestii światopoglądowych minister wyraził przekonanie, że w Unii Europejskiej każde państwo powinno mieć możliwość podejmowania samodzielnych decyzji. Pełna integracja powinna mieć - zdaniem szefa dyplomacji - miejsce w takich dziedzinach, jak obronność.

Sikorski powiedział również, że nie ma nic przeciwko temu, by przedłużyć o jeden dzień prawybory w PO. Do tej pory głosy oddał tylko co trzeci członek Platformy. Zwrócił uwagę, że loginy potrzebne do wzięcia udziału w głosowaniach mogły nie trafić do każdego działacza partii, bo - na przykład - zostały wysłane na adres zameldowania, a nie zamieszkania. "Jeśli ten jeden dodatkowy dzień na głosowanie by pomógł, to uważam, że można taki gest wykonać" - dodał minister.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.